Vivendi mobilný Gameloft nestačí, skúpilo už vyše 20 % Ubisoftu |
Yves Guillemot presviedča akcionárov, aby prestali predávať svoje akcie. Ubisoftu vraj hrozí strata slobody.
Spoločnosť Vivendi už zhltla Gameloft, bývalú sesterskú spoločnosť Ubisoftu na mobilnom trhu, a pomaly vyťahuje príbor na hlavný chod. Podľa najnovších správ už vytrvalým skupovaním akcií od drobných akcionárov nahromadila vyše 20 percent akcií Ubisoftu a neplánuje sa zastaviť.
Bratia Guillemotovci, zakladatelia obidvoch spoločností, boli z Gameloftu definitívne vyhnaní na začiatku tohto mesiaca, keď Michel Guillemot odstúpil z funkcie generálneho riaditeľa. Jeho brat Yves sa teraz obáva, že ho v oveľa cennejšom Ubisofte čaká rovnaký osud a nútený odchod, len čo Vivendi presvedčí akcionárov a získa v spoločnosti prevahu. Ak ste sledovali E3 konferenciu Ubisoftu, iste vám neuniklo, že riaditeľ spoločnosti sa v jej závere objavil na pódiu spolu so všetkými prítomnými tvorcami hier a až päťkrát použil slovo "sloboda".
"Milujem videohry, pretože skutočná inovácia a kúzla sa dejú, keď naše tímy a hráči môžu slobodne inovovať, slobodne tvoriť, slobodne sa vyjadriť a slobodne sa zabávať. To nás doviedlo až sem a to nás bude viesť ďalších 30 rokov a aj po nich, pretože keď ste slobodní, neexistujú žiadne zlyhania, iba napredovanie," povedal Yves Guillemot pripomínajúc 30. výročie založenia Ubisoftu.
Odkaz akcionárom je zrejmý, najlepšie je zostať spolu a slobodní. Budú na to ale brať ohľad, keď za nimi nadnárodná korporácia príde s otvorenou šekovou knižkou?
NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY TÝŽDŇA |
- Nové zľavy na Alze boli spustené 26
- Prvý pohľad na Matta Damona v Nolanovom The Odyssey filme 67
- Porovnanie Kingdom Come Deliverance II a Red Dead Redemption II 89
- GeForce RTX 5070 Ti dostala recenzie 156
- RTX 5070ti karty sú už v predaji 200
- DOJMY: Gothic 1 Remake 30
- Dodávky RTX 5090 budú vraj čoskoro vysoké, scalperi zaplačú 93
- Druhá séria The Last of Us už má dátum premiéry a aj sériu posterov 52
- Microsoft predstavil kvantový procesor Majorana 1 45
- Hogwarts Legacy zhŕňa dva roky hrania 47 zobraziť viac článkov >