Čo vlastne ponúka PC Building Simulator? |
PC Building Simulator je síce ešte len v Early Access, ale už predal 100 tisíc kusov. Čo vlastne ponúka?
PC Building Simulator bol celý uplnulý rok vo vývoji, aby sa teraz dostal do Early Acces na Steame a ponúkol tak prvé možnosti skladania PC. Vyzerá, že titul hráčov zlákal, keďže predal 100 tisíc kusov za prvý mesiac. Na tento štýl simulácie to nie je zlé číslo.
Samotný titul vám umožňuje detailne si skladať počítač, spúšťať na ňom systém, benchmarky a aj aplikácie. Tie síce nie sú primárnou náplňou hry, ale sú doplnkom do kampane. Totiž hra má ako voľné skladanie PC, tak aj náukový mód a nakoniec aj príbehový mód, v ktorom sa zhostíte úlohy opravára PC.
V príbehovom režime dostávate postupne stále zložitejšie úlohy. Dostávate ich cez mail vždy s rôznym zadaním. Napríklad prvá úloha je odvírenie počítača. Kde ešte nemusíte počítač rozoberať, ale aj tak ho musíte doniesť do pracovne na stôl, pozapájať káble, strčiť USB, nabootovať, nainštalovať, reštartnúť, preskenovať a ste hotoví. Samozrejme, následne musíte odpojiť káble, odniesť naspäť a odpísať na mail. Je to plná simulácia a teda všetko manuálne. Následne dostávate upgradovať harddisk, kde už musíte rozobrať počítač, vložiť nový harddisk, znovu ho zložiť a postupne prichádzajú stále ďalšie zložitejšie úlohy, či už s opravami, alebo postavením celého PC.
Pekne do dopĺňa výukový režim so skladaním PC, ktorý je zatiaľ jednoduchší, ale pekne ukáže, aké súčiastky sú potrebné pri skladaní PC a ako ich nainštalovať do skrine. Tu sú síce predpripravené, ale vo free build móde si môžete vybrať ľubovoľnú skrinku, komponenty a zapojiť ich do PC. Ponuka komponentov je zatiaľ decentná, ale nie široká. Postupne, ako budú autori pridávať partnerov, uvidíme stále viac doplnkov. Teraz sú pod doskami, procesormi, pamäťami, grafikami desiatky kusov, či už licencovaných, alebo neznačkové priamo od autorov. Trochu ma zatiaľ sklamali harddisky, ktorých ponuka je smutná. A čo je však škoda, chýbajú tu low-endy, hlavne low-endové skrinky.
Všetko je pekne vymodelované, skrine, komponenty, káble sú reálne vymodelované a pekne zapracované. Nechýbajú napríklad ani skrutky, ktoré musíte vždy odskrutkovať a znovu naskrutkovať, ako pri reálnom PC. Aj keď, tu vám hra nedovolí nechať nejakú skrutku, ktorú ani neviete, kde ste zabudli zaskrutkovať. Počítač však môžete testovať, aj keď nie je dokončený. Ak ste niečo pokazili, modrá obrazovka vás privíta.
Ak počítač rozbehnete, najskôr si nainštalujete Omega systém, ktorý je zjavne v alpha verzii, keďže po každej inštalácii hociktorého programu chce reštart. Môžete si však nainštalovať napríklad spomínaný antivírus, nechýba ani 3D mark, ktorý testuje 3D výkon daného počítača. Tam sa vám spustí emulovaná scéna TimeSpy benchmarku aj s ukážkou framerate aj s výsledným skóre. Dopĺňajú to rôzne programy ukazujúce rating komponentov, alebo aj porovnanie požiadaviek hier s aktuálne spravenou konfiguráciou PC.
Pekne je zapracované aj prehrievanie PC, kde vám počítač počas testu môže spadnúť a vyhodiť modrú obrazovku. Vtedy ste zrejme dali slabý chladič na procesor. Dôležitá tu je aj termálna pasta, dobré chladenie skrinky a všetko okolo toho.
Celkovo veľmi pekná simulácia, ktorá sa môže do budúcnosti slušne rozširovať a expandovať. Možno by mohli ponuku rozšíriť aj o monitory a zmeny rozlíšení, aby to bolo kompletné.
NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY TÝŽDŇA |
- Alza spustila nové zľavy 29
- Elon Musk podvádzal v Path of Exile 2 hre, a keď ho Asmongold odhalil, reagoval ak 96
- Prvý pohľad na Nintendo Switch 2 153
- Aké sú vylepšenia výkonu RTX50 grafík oproti RTX40 generácii bez frame generation? 179
- Dizajn PS6 čipu je vraj už hotový 183
- TikTok bol v USA vypnutý 201
- DOJMY: Sid Meier’s Civilization VII 22
- Článok: Najlepšie hry roka 2024 40
- Ako Crysis zadefinoval nároky na grafiku? 93
- AMD RX 9070 a RX 9070 XT karty sa objavili v ďalšom obchode aj s cenami 43 zobraziť viac článkov >
PC
PS4 Xbox One Switch Vývoj: The Irregular Corporation / Claudiu Kiss Štýl: Simulácia
| |||
+ SLEDOVAŤ HRU
SÚVISIACE ČLÁNKY:
|