Rune II má ešte šancu, vydavateľ sa dostal k zdrojovým kódom hry |
Viac ako mesiac po vydaní tak má vydavateľ v rukách nástroje potrebné na aktualizácie a opravy hry
Len deň po vydaní Rune II vývojár Human Head Studios nečakane zavrel brány a okamžite prešiel pod Bethesdu ako nové štúdio Roundhouse. Aj keď manažéri vydavateľskej spoločnosti Ragnarok Game LLC Matt Candler a Sam Goldberg v rozhovoroch uviedli, že do budúcna plánujú v podpore hry pokračovať, nemohli hľadať štúdiá, ktoré by prevzali ďalší vývoj hry, až kým títo noví partneri neuvidia kód, s ktorým budú pracovať.
„Koncom minulého týždňa sme dostali pevný disk obsahujúci assety Rune II a zdrojový kód,“ uviedol Ragnarok LLC na fórach Rune II. „Priviedli sme odborníkov, aby skontrolovali dôkladnosť materiálov a potvrdili, že pevný disk naozaj obsahuje všetky súbory Rune II. Len čo sa nám potvrdí, že sme schopní vytvoriť build aktuálnej verzie Rune II, začneme pracovať na záplate, ktorá sa bude venovať najdôležitejším kritickým problémom a chybám, ktoré sme zaznamenali za posledný mesiac a pol.“
Aj keď sa vrátili potrebné dáta naspäť do rúk vydavateľa, kauza okolo hry nekončí. Na stole je stále žaloba vo výške 100 miliónov dolárov, v ktorej vydavateľ žaluje Human Head Studios z podvodu, porušenia zmluvy a nečestných obchodných praktík. Zástupca spoločnosti Ragnarok sa vyjadril, že „najvyššou prioritou spoločnosti je podpora Rune II a vyhodnotenie, či bol všetok majetok Ragnaroku vrátený,“ dodáva však, že „z právneho hľadiska nie je ešte nič uzavreté.“ Uvidíme, či sa budú Human Head snažiť vrátením dát ku hre dosiahnuť nejakú dohodu alebo zrušenie žaloby.
Pritom mal vydavateľ s hrou celkom smelé plány, ako ich opisoval Matt Candler: „Našim plánom bolo podporovať hru na mnoho rokov, veď sa pozrite, ako dlho sa hrávalo Rune 1. Mali sme značku licencovanú na desať rokov a tak sme chceli aj všetok tento čas na hre plne pracovať."
NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY TÝŽDŇA |
- Vivat Slovakia práve vyšla v plnej verzii 100
- Nové zľavy v Alza dňoch 44
- RECENZIA: Tempest Rising 37
- Aký výkon v testoch ukázala RTX 5060 Ti karta? 99
- RECENZIA: Chains of Freedom 0
- PS6 portable vraj nebude taký výkonný ako PS5 66
- Článok: Samsung Galaxy A56 5G 15
- Grafických kariet je na skladoch stále viac, už dostanete aj RTX 5070 Ti za lepšie 61
- Druhá séria The Last of Us už začala na HBO 74
- Vydanie Elder Scroll Oblivion Remastered je blízko, už sa objavili prvé zábery 64 zobraziť viac článkov >
PC
Vývoj: Human Head Studios Štýl: Akcia
| |||
+ SLEDOVAŤ HRU
SÚVISIACE ČLÁNKY:
|