Tencent plánuje kúpiť spoločnosť stojacu za Warframe |
Dohoda ešte nie je hotová, no všetko nasvedčuje tomu, že Tencent firmu odkúpi, aby si zlepšil postavenie na PC trhu
Leyou nie je v hernom svete až také známe meno, ale vlastnia väčšinové podiely v štúdiách Digital Extremes (Warframe) a Splash Damage (Gears Tactics). Majú tiež svoje vlastné vydavateľstvo Athlon Games, ktoré vydáva Samurai Shodown a taktiež pracuje na The Lord of The Rings MMO pre Amazon. Navyše sú aj vydavateľským partnerom LCG Entertainment, ktoré prebralo niekoľko Telltale značiek po krachu štúdia. Ako teda môžete vidieť, majú toho pod sebou naozaj veľa.
A teraz to vyzerá tak, že sa toto pekné sústo herných činností a značiek zapáčilo čínskemu Tencentu, ktorý by chcel spoločnosť odkúpiť. Leyou totiž pozastavila obchodovanie so svojimi akciami na burze a Charles Yuk (ktorý vlastní kontrolný balík v Leyou) začal rokovať s Tencentom predaji. Pôvodne sa hovorilo, že by mohli mať záujem v Sony, ale teraz sa zdá, že má k akvizícii lepšie nakročené Tencent. Aj keď ešte nie je nič isté, je veľká šanca, že práve Tencent nakoniec získa Leyou.
Tencent je veľmi úspešný na mobiloch a aj keď má podiely v obrovskom množstve rôznych štúdií a vydavateľstiev, pod svojou vlajkou sa na PC a konzolách zatiaľ nepresadil. Pravdepodobne si práve takto chcú zabezpečiť úspechy na poli veľkých platforiem.
NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY TÝŽDŇA |
- Nové zľavy v Alza dňoch 44
- Mafia: The Old Country vyjde v auguste 52
- Grafických kariet je na skladoch stále viac, ceny sa zlepšujú 104
- Zabudnite na štvorkolky, Kawasaki posúva offroad mobilitu vpred 43
- PS6 portable vraj nebude taký výkonný ako PS5 65
- Dolár padá, zlepšia sa nám ceny hardvéru? 41
- Článok: Xiaomi 15 Ultra 56
- GeForce RTX 50: Technológie novej generácie predstavené na Half-Life 2 RTX Remix 28
- PlayStation 5 Digital Edition stúpa cenou na 499 eur 137
- Stalker 2 práve dostal roadmapu pre ďalší štvrťrok 126 zobraziť viac článkov >