PRIHLÁS

Activision včera zažalovala US vláda a hneď sa aj dohodli

Najrýchlejšie vyriešený súd Activisionu.

pridal saver 4.4.2023 o 8:14 pod hry
Activision včera zažalovala US vláda a hneď sa aj dohodli

HRY > NOVINKY >

Activision Blizzard včera dostal žalobu od amerického ministerstva spravodlivosti, v ktorej sa uvádza, že vydavateľ obmedzuje mzdy esports hráčov Overwatch a Call of Duty líg. Activision hneď urovnal súdny spor a ministerstvo stiahlo žalobu. 

Išlo o platy pre esports hráčov, kde vláda hovorí, že Activision Blizzard obmedzili konkurenciu pre hráčov v profesionálnych e-športových ligách Overwatch a Call of Duty a potlačili mzdy hráčov. Activision má totiž v zmluvách klauzulu “competitive balance tax”, ktorá pridáva odvody, ak plat jedného z hráčov presiahne určitú hodnotu. Teda bol stanovený maximálny plat, aký majú nastavené rôzne športy.

Activision to úradníkom vysvetlil a hovorí, že klauzula bola zrušená už v roku 2021 a aj tak nebola nikdy využitá.

"Activision Blizzard Esports sa zaviazala byť lídrom v odvetví e-športov a vytvárať príležitosti pre hráčov, ako zarábať spravodlivé platy a výhody. Keď sme spustili hry The Overwatch a Call of Duty League, chceli sme vytvoriť životaschopné kariérne príležitosti pre hráčov, ktorí si vyžadujú minimálne platy a povinné výhody ako súčasť hráčskych zmlúv. Ako liga sme tiež chceli, aby boli naše produkty konkurencieschopné, preto sme starostlivo navrhli a implementovali Competitive Balance Tax.

Vždy sme verili a stále veríme, že daň z konkurenčnej rovnováhy bola zákonná a nemala nepriaznivý vplyv na platy hráčov. Daň nebola nikdy vyrubená a ligy ju dobrovoľne vypustili z našich pravidiel v roku 2021. Zostávame oddaní hráčskemu ekosystému so spravodlivým odmeňovaním a zdravotnou starostlivosťou a naďalej máme najmenej obmedzujúci systém kompenzácie mobility hráčov vo všetkých hlavných športových ligách.“

Vyzerá, že sa protimonopolná divízia ministerstva spravodlivosti chcela len ukázať a predviesť, že niečo robí a že oproti ich konkurenčnému FTC aj reálne funguje. 





Páči sa mi!






Prosím prihláste sa pre možnosť pridania komentáru.
Môžete sa prihlásiť cez Sector konto, alebo Facebook.
SOCIÁLNE SIETE
NOVÉ FÓRA
|Herný kútik (0)
Zdieľajte s inými hráčmi svoj herný "kútik", vzájo...
|Xsplit premium na 12 mesiacov ... (0)
ahojte, ak niekto streamujete alebo sa nahravate, ...
|Commandos: origins (1)
Zravím vás. Pracujem na SK preklade hry Commandos:...
|Predam crash bandicoot n.sane ... (0)
Ahojte, predám cartridge verziu (komplet krabic...
|Ktory herny ntb (4)
Zdravim už dlhši čas rozmyšlam o kupe ntb mam 3 fa...
|Screenshots (62336)
Vkladajte sem vaše zaujímavé screenshoty z hier. O...
|Filmy filmy filmy film... (47153)
O filmoch. Hádam chápete....
|Sector hraje ... (125104)
:diskoška o HRACH, ktore prave hravate, ale aj o t...
|Čo ma dnes potešilo ... (43244)
Sem mozte pisat co vas dnes potesio , co ste prije...
|Off-topic (135133)
Čokoľvek, čo budete chcieť povedať, možete spraviť...
|Svet, ukrajina, vojny ... (37950)
Sem môžete dávať správy zo sveta, o Ukrajine a ďal...
KOMENTÁRE
vaše novinky zo sveta zábavy
sector logo
Sector.sk - hry, recenzie, novinky
Ochrana súkromia | Reklama | Kontakt
ISSN 1336-7285. Všetky práva vyhradené. (c) 2025 SECTOR Online Entertainment / sector@sector.sk