Take 2 už predalo 186 miliónov kusov GTA V |
Take 2 ukázalo svoje financie, vysoké čísla predajov sérií, ale zároveň hovorí, že cena ich portu Red Dead Redemption je komerčne dobre nastavená.
Take 2 ukázalo svoje financie, vysoké čísla predajov sérií, ale zároveň hovorí, že cena ich portu Red Dead Redemption je komerčne dobre nastavená. Nastavili ju na 50 eur a hráči nie sú nadšení, keďže ide o jednoduchý port 13 rokov starej hry. Šéf firmy Strauss Zelnick však hovorí, že:
"Je to podľa nás komerčne správna cena."
Samozrejme, že podľa nich bude. Čím vyššie, tým lepšie. Ale mohli spraviť niečo pre hráčov, napríklad aspoň náznak remastru a nie čistý port s urezaným multiplayerom. Čo sa týka portov a remastrov:
„Závisí to od vízie, ktorú majú kreatívne tímy pre titul, a ak nemáme silnú víziu pre niečo, čo by sme s titulom urobili, môžeme priniesť titul v jeho pôvodnej podobe. V určitých prípadoch by sme mohli spraviť remaster alebo remake, ale to naozaj závisí od titulu a toho, ako vnímame tú značku, platformu a od toho, aká je podľa nás príležitosť pre hráčov.“
Tu zrejme žiadna príležitosť nebola. Ale napríklad príležitosť a kreatívna vízia pri GTA Trilogy musela byť veľmi veľká. Viac menej Zelick hovorí vždy len to, čo mu vtedy vyhovuje. Totiž napríklad v roku 2021 povedal:
"To, čo sme urobili inak ako konkurencia, je, že tituly len neportujeme, ale v skutočnosti si dávame čas na to, aby sme urobili tú najlepšiu prácu, ktorú môžeme urobiť, aby bol titul odlišný pre nové vydanie."
Pri RDR toho tak veľa nespravili, ale možno potrebovali niečo rýchle, aby zarobili. Totiž čo sa týka financií firmy, za posledný štvrťrok mali síce 1.28 miliardy dolárov tržieb, ale stratu 204 miliónov dolárov, vraj pre vyššie marketingové náklady.
Čo sa týka samotných sérií:
- GTA V - predalo 186 miliónov kusov, celá séria má 405 miliónov predaných kusov (+5 miliónov)
- RDR 2 - 55 miliónov, (+2 milióny), celá séria predala 79 miliónov kusov
- NBA 2K23 - 13 miliónov, celá séria 150 miliónov kusov (+5 miliónov)
- Borderlands 3 - 18 miliónov, značka už predala 81 miliónov kusov (+1 milión)
- Bioshock séria - 42 miliónov kusov
- Civilization séria - 67 miliónov kusov
Take 2 na ďalšie mesiace a roky pripravuje 52 nových hier, z toho 17 je core titulov, 7 indie, 18 mobilných a 4 casual a 6 portov, remastrov alebo remakov (z toho je jeden Red Dead port).
NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY TÝŽDŇA |
- Nové zľavy v Alza dňoch 44
- Mafia: The Old Country vyjde v auguste 52
- Grafických kariet je na skladoch stále viac, ceny sa zlepšujú 104
- Zabudnite na štvorkolky, Kawasaki posúva offroad mobilitu vpred 43
- PS6 portable vraj nebude taký výkonný ako PS5 65
- The Last of Us seriál už má odsúhlasenú tretiu sériu 123
- Dolár padá, zlepšia sa nám ceny hardvéru? 41
- Článok: Xiaomi 15 Ultra 56
- PlayStation 5 Digital Edition stúpa cenou na 499 eur 137
- Stalker 2 práve dostal roadmapu pre ďalší štvrťrok 125 zobraziť viac článkov >