HMD Global opúšťa Nokia značku a začína si vytvárať vlastnú |
Nokia mobily zrejme postupne odídu do zabudnutia.
HMD Global práve ohlásilo, že začína s produktovou línou HMD a začína utlmovať Nokia značku. Nevieme, ako presne to tam majú s licenciou, ale zrejme im postupne končí a preto idú tlačiť vlastnú značku.
Šéf firmy k tomu povedal:
„Hoci sme známi ako výrobcovia telefónov Nokia, naša vízia presahuje toto dedičstvo. Prechádzame z držiteľa licencie na spoločnosť s viacerými značkami s vlastnou odlišnou produktovou líniou HMD, ktorú dopĺňa niekoľko licenčných partnerstiev a významná spolupráca so značkami,“ napísal Lars Silberbauer.
Chcú sa tak vymaniť zo zovretia jednej klasickej značky (zrejme sú ňou aj obmedzovaní) a začať vytvárať vlastnú, nezávislú značku. Zdá sa, že Nokia značku ešte budú na niektorých mobiloch používať a uvidíme, ako to rozdelia.
NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY TÝŽDŇA |
- Nové zľavy na Alze boli spustené 26
- Prvý pohľad na Matta Damona v Nolanovom The Odyssey filme 67
- Porovnanie Kingdom Come Deliverance II a Red Dead Redemption II 89
- GeForce RTX 5070 Ti dostala recenzie 163
- RTX 5070ti karty sú už v predaji 200
- DOJMY: Gothic 1 Remake 34
- Dodávky RTX 5090 budú vraj čoskoro vysoké, scalperi zaplačú 93
- Druhá séria The Last of Us už má dátum premiéry a aj sériu posterov 52
- Microsoft predstavil kvantový procesor Majorana 1 45
- GTA 6 možno vyjde na PC skôr, ako by sme čakali 42 zobraziť viac článkov >