Sony si založilo nové štúdio Dark Outlaw Games |
Štúdio vedie tvorca zombies režimu v Call of Duty.
Sony vytvorilo nové first-party štúdio Dark Outlaw Games v rámci PlayStation Studios, na čele s Jasonom Blundellom, bývalým spoluvýkonným riaditeľom Treyarchu a jedným z hlavných tvorcov režimu Zombies v Call of Duty.
Blundell po odchode z Activisionu v roku 2020 spoluzaložil Deviation Games, ktoré malo pracovať na exkluzívnej hre pre PlayStation. Projekt štúdia financovalo Sony a Blundell vtedy hovoril, že im firma dala finančné zabezpečenie. Ale Sony si nakoniec minulý rok rozmyslelo a štúdio museli zavrieť ešte pred vydaním hry.
Napriek tomu to Blundell znovu skúša so Sony. V rozhovore s Jeffom Gerstmannom Blundell potvrdil, že Dark Outlaw Games momentálne rozširuje tím a o prvom projekte poskytne viac informácií neskôr. Uviedol, že štúdio pracovalo „v úzadí“ a keď bude pripravené, „vystúpi na svetlo“. Aktuálne sa však snaží vybudovať tím.
Sony nezakladá first-party štúdiá často, a Blundell označil túto príležitosť za veľkú výsadu. Zostáva dúfať, že si to Sony znovu nerozmyslí.
NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY TÝŽDŇA |
- Alza spustila nové mega zľavy 12
- Vivat Slovakia už dostala dátum vydania 127
- Bolt Graphics predstavili podľa ich slov najrýchlejšiu grafickú kartu vôbec. Má by 66
- Kingdom Come: Deliverance 2 práve dostal veľký patch 1.2 68
- Ryzen 9 9950X3D a Ryzen 9 9900X3D vychádzajú a dostávajú recenzie 135
- Aké nové grafické karty sú na skladoch a koľko stoja? 65
- God of War Ragnarök dostane budúci týždeň Dark Odyssey Collection update 29
- Výrobcovia AMD kariet potichu zvýšili ceny grafických kariet RX 9070 a RX 9070 XT 51
- Silent Hill f sa poriadne ukázal, prinesie zmeny v zasadení 56
- Ubisoft je podľa investora zle riadený, už vraj jednal s Microsoftom, EA a ďalšími 86 zobraziť viac článkov >