Jednou z vecí, ktorú nemôžete v Japonsku obísť, ani keby ste chceli, je fenomén Otaku. Vo veľmi voľnom preklade je to pomenovanie fanúšikov anime, mangy a videohier. Pokiaľ máte pocit, že sa jedná len o okrajovú zábavu mládeže a zopár nadšencov vo svete, budete doslova zaskočení ohromjúcou ponukou a všadeprítomnými prejavmi tohto fenoménu. Bežní ľudia na ulici sa obliekajú ako postavičky z hier, v každom obchodnom dome je neskutočná ponuka tohto artiklu, ale čo je naozaj špecifické, Tokio má dokonca vlastné štvrte a nie malé, venované figúrkam, komiksom a videohrám.
Kým je Európe považovaná limitovaná edícia za maximum toho, čo si môzete k hre kúpiť, tu je to len začiatok závislosti, trebárs na postavičkách a podobne. Nehovoríme o oficiálnych sprievodcoch ani o knihách inšpirovaných hrami. Bavíme sa napríklad o knižných vydaniach venovaných jednotlivým postavám z bojoviek, RPG alebo akčných hier. Nájdete tu omračujúcu ponuku figúriek, kostýmov a doplnkov od výmyslu sveta. Prakticky si stačí čokoľvek vymyslieť a je len otázkou času, kedy to niekde nájdete.
Kľudne sa môže sa stať, že z obchodu odídete s oficiálnym art-bookom, dvomi soundtrackmi, hracími, kartami, mangou, DVDčkom, sériou figúriek, obliečkami, plyšákmi, odlievanými soškami, dokonalými replikami zbraní a ešte pri pokladni vás zaskočia príveskami, tričkami, hodinkami, šperkami. Toto nie je vymyslený zovšeobecnený sortiment toho, čo tu v obchodoch majú, ale týka sa to v podstate akejkoľvek známej série, či už Final Fantasy, Tekken, DQ, Ace Combat. Monster Hunter, Star Wars, lebo napríklad aj Indiana Jones. Vyberie si naozaj každy. Našli sme dokonca aj Halo merchandising a kopec vecí, ktoré sme tu nečakali. A to je na tom najlepšie, napríklad v Akihabare je takýchto obchodov fakt veľa.
Ak sa vám náhodou nepáčili vysmiate manga dievčatká s podväzkami a vykúkajúcimi nohavičkami, alebo polmetrové postavy z Final Fantasy, tak si svoju figúrku môžete vyskladať od základnej kostry až po najmenší doplnok. Kto neuvidí, neuverí. To nám verte.