Iba 4 % hráčov trápia achievementy

Organizácia EEDAR na tohtoročnej GDC prezentovala zaujímavý výskum vývoja nových značiek a šokujúco nízke čísla počtu odomknutých achievementov na jednu hru.

pridal spacejunker 15.3.2010 o 17:49 pod informácia
Iba 4 % hráčov trápia achievementy

INFORMÁCIA > NOVINKY >

Organizácia Electronic Entertainment Design and Research (EEDAR) na tohtoročnej GDC prezentovala zaujímavý výskum vývoja nových značiek a šokujúco nízke čísla počtu odomknutých achievementov na jednu hru.

V EEDAR analyzovali 32 miliónov bodov v achievementoch na vzorke 100 náhodne vybraných hier. Čísla boli ďalej rozdelené do 16 rôznych kategórií ako prieskum (hľadanie lebiek v Halo 3) či skompletovanie/prejdenie levelu. Výsledky prekvapia hlavne hard core hráčov, iba 4 % vlastníkov hier získa všetky achievementy! Približne 27 % hráčov odomkne polovicu. Niektoré achievementy sú jednoducho príliš ťažko dosiahnuteľné, vysvetľuje EEDAR. Snaha hráčov odomykať všetky je najvyššia tesne po spustení hry a tesne pred jej dohraním.

Achievementy nie sú len motivátorom, dokážu aj naspojlovať príbeh, resp. obsah hry, ale predovšetkým sú užitočné ako spätná väzba pre vývojárov, ktorí dokážu analyzovať, čo bavilo hráčov najviac.

EEDAR, ako informuje GameSpot, sa podelila aj o zaujímavé čísla na poli nových herných značiek. Od roku 2006 bol zaznamenaný 16 – 22 % nárast nových značiek (IP – Intelectual Property). Ak by sme chceli byť konkrétnejší, tak najväčší podiel majú na tom všeobecne akceptované žánre ako akcie, RPG, strieľačky a platforma Wii. Od roku 2005 napríklad počet nových RPG vzrástol o 38 %, pričom iba 8 % tvorili nové bojovky.

Od žánrov je to už len na skok k vydavateľom, EEDAR zostavila päticu pre každú konzolu podľa počtu vydaných nových IP. U PS3 to vyzerá nasledovne: Sony, EA, Codemasters, SEGA a Ubisoft; u Xbox360: EA, Microsoft, SouthPeak, Codemasters a SEGA; a u Wii takto: Destineer, Ubisoft, Zoo Games, Konami a Activision. Samotný Destineer má na konte viac ako 50 publikovaných nových IP len pre Wii!





Páči sa mi!

Zaradené pod: sony, sony, microsoft, xbox, cod






Prosím prihláste sa pre možnosť pridania komentáru.
Môžete sa prihlásiť cez Sector konto, alebo Facebook.
SOCIÁLNE SIETE
NOVÉ FÓRA
|Bsod (26)
Nedávno som si zakúpil PC od Alzy a mám problém s ...
|P : i5 13600kf, 32gb ram, z690... (0)
Ahojte, predávam PC komponenty, robím upgrade na 9...
|Oled monitor (6)
chystam sa kupit novy monitor a neviem sa rozhodnu...
|Intel i5 10400f + rtx 4070 + 3... (21)
Čavte, viete mi poradiť, čo by bolo potrebné vymen...
|Webová stránka key-wrld (9)
Ahojte, máte niekto skúsenosti s webovou stránkou ...
|Hudba (1)
Fórum určené pre hudobné témy...
|Music... for your pleasure! (18286)
Diskusia o hudbe. Tu môžete písať akú hudbu a inte...
|Screenshots (61739)
Vkladajte sem vaše zaujímavé screenshoty z hier. O...
|Must see (41691)
Su veci ktore sa slovami opisat nedaju a preto pat...
|Čo ma dnes potešilo ... (43032)
Sem mozte pisat co vas dnes potesio , co ste prije...
|Svet, ukrajina, vojny ... (35649)
Sem môžete dávať správy zo sveta, o Ukrajine a ďal...
KOMENTÁRE
vaše novinky zo sveta zábavy
sector logo
Sector.sk - hry, recenzie, novinky
Ochrana súkromia | Reklama | Kontakt
ISSN 1336-7285. Všetky práva vyhradené. (c) 2025 SECTOR Online Entertainment / sector@sector.sk