Rekordný ročník GamesCom 10 |
Tohtoročná výstava v Kolíne zlomila rekord v návštevnosti, ktorý stanovila rok predtým.
Stačili dva roky, aby GamesCom dostala na mapu každého hráča mesto Kolín, kde sa každoročne koná najväčšia videoherná výstava na svete. Tohtoročnú päťdňovú oslavu interaktívnej zábavy navštívilo 254 000 návštevníkov, čím bol stanovený nový rekord.
GamesCom 10 mapovalo 4 400 novinárov zo 49 krajín sveta a sledovalo spolu s verejnosťou 200 nemeckých a európskych premiér, medzi inými aj hrateľnú verziu Guild Wars II, 3D technológie a pochopiteľne Kinect a Move, ktoré strhávali na seba pozornosť. Ďalších 100 000 návštevníkov sa zúčastnilo festivalu v centre mesta.
Keď už sme pri tých číslach, tak GamesComu prechádzala konferencia vývojárov GDC 10, ktorá takisto predčila očakávania organizátorov. Vystúpilo tu 170 prednášajúcich vrátane Warrena Spectora a Hermena Hulsta, konferencie sa zúčastnilo 1 500 účastníkov a 300 novinárov.
Ďalší ročník GamesCom sa bude konať v dňoch 17. - 21. augusta 2011.
NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY TÝŽDŇA |
- Prvý pohľad na Matta Damona v Nolanovom The Odyssey filme 67
- DOJMY: Gothic 1 Remake 41
- GeForce RTX 5070 Ti dostala recenzie 163
- RTX 5070ti karty sú už v predaji 203
- Dodávky RTX 5090 budú vraj čoskoro vysoké, scalperi zaplačú 93
- Druhá séria The Last of Us už má dátum premiéry a aj sériu posterov 52
- Microsoft predstavil kvantový procesor Majorana 1 49
- Článok: Samsung Galaxy S25 Ultra 38
- GTA 6 možno vyjde na PC skôr, ako by sme čakali 42
- Apple predstavilo nový iPhone 16e 73 zobraziť viac článkov >