Sony tlačovka k PSN hacku |
Sony na nej opísala hack a sľúbila návrat časti funkcionality PSN tento týždeň.
Sony usporiadala v Japonsku press konferenciu k PSN problémom a vydala aj tlačovú správu o reštarte systému. Opísala na nej udalosti aj postupný návrat služby. Tento týždeň by sa už mali vrátiť prvé časti funkcionality:
- Budú fungovať hry, ktoré potrebovali online verifikáciu
- Vráti sa multiplayer pre PS3 a PSP
- Vráti sa Qriocity pre existujúcich predplatiteľov
- Možnosti úpravy profilu a resetovanie hesla
- Prístup k neexpirovaným prenajatým filmom na PS3, PSP a MediaGo
- PlayStation Home
- Zoznam priateľov
- Chat
Samotný Playstation Store by sa mal objaviť v priebehu mesiaca. K ochrane PSN pridáva automatický monitoring systému pre ochranu pred ďalšími útokmi, zvýšenú bezpečnosť a enkryptovanie dát, možnosť zistiť neautorizovaný prístup do systému a pridajú aj ďalšie firewally.
Ako odškodné dá Sony všetkým užívateľom 30 dní PlayStation Plus, podľa regiónov dostanú vybraný obsah zadarmo a Qriocity pridá 30 dní pre existujúcich užívateľov. Sony doporučuje zmeniť heslo a sledovať pohyby na svojom účte, ak patríte k 10 miliónom užívateľov, ktorí mali na PSN pridanú aj kreditku.
Mimo toho máme aj zaujímavý rozpis PSN kont podľa krajín, kde Slovensko má 18 tisíc PSN kont, Česká republika 90 tisíc, UK 9 miliónov, US 30 miliónov. Spolu je to 78 miliónov kont. Viac obrázok.
NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY TÝŽDŇA |
- Warner Bros. znovu zmenil plány, zrušil plánovanú expanziu pre Hogwarts Legacy 54
- Prečo sme ešte nedostali druhý GTA VI trailer? Take Two vysvetľuje marketing novéh 75
- DOJMY: Doom: The Dark Ages 66
- Avengers: Doomsday už má predstavených hercov 51
- Windows 11 dostane nový dizajn BSOD, stratí možnosť inštalácie bez loginu 119
- PS Plus predstavuje tituly na apríl 22
- 58% Slovákov nespí dobre. Zotavenie po prechode na letný čas môže trvať aj tri týž 110
- Aprílové hry 34
- Assassin's Creed Shadows dostal nečakanú virálnu reklamu 31
- Na Zaklínača 4 si ešte poriadne dlho počkáme 54 zobraziť viac článkov >