Aký mikrofón vybrať pre streamerov a youtuberov pod vianočný stromček? |
Chcete kvalitný mikrofón pre seba, alebo niekoho blízkeho pod stromček? Máme tu niekoľko tipov na kvalitné kúsky.
Inklinujete k streamingu, alebo chcete byť youtuber, prípadne niekto z vašich blízkych? Môžete ho na Vianoce obdarovať vhodným mikrofónom aj s príslušenstvom. Vybrali sme pre vás niekoľko zaujímavý kúskov.
V tejto oblasti streamingu veľmi dobre ide Blue Microphones značka, ktorá má zastúpenie v rôznych cenových kategóriách a vo všetkých je najlepšia.
Lewitz - C100usb set - 60 eur
Začnime lacnejšou, ale kompletnou zostavou s kondenzátorovým mikrofónom Lewitz, ku ktorému máte rovno filter a držiak. Je to však nižšia kategória, s nižšou citlivosťou mikrofónu, a teda nahráva potichšie. To spôsobí, že keď následne zvýšite v streame alebo nahrávke hlasitosť, môžete počuť šumenie.
Blue Snowball Gloss BK - 69 eur
V tejto lacnejšej sfére však skôr odporúčame Snowball mikrofón od Blue Microphones, ktorý má na svoju cenu veľmi kvalitné zachytávanie zvuku a v cene pridaný aj jednoduchý podstavec. Pre kvalitnejší zvuk si k nemu ešte dokúpte pop filter za 15 eur a získate zostavu na komentovanie streamov v decentnej kvalite.
Rode NT-USB - 139 eur
Ak prejdeme do vyššej cenovej kategórie, tu je už snímanie zvuku ideálne pre kvalitné streamovanie. Je tam napríklad Rode NT mikrofón rovno aj s pridanou sieťkou a podstavcom. Má aj nastavenia hlasitosti a výstup na headset.
Blue Yeti - 149 eur
V tejto kategórii je aj najlepší mikrofón pre streamovanie - Blue Yeti. Chvália si ho všetci streameri a vyhráva prvé miesta medzi najlepšími mikrofónmi v tejto oblasti. Má veľmi dobrý pomer ceny a výkonu a hlavne kvalitný zvuk.
Blue Yeti je v balení rovno so stojanom, ale je vhodné si doplniť aj pop filter. Rovnako si do neho môžete rovno zapojiť headset pre počúvanie zvuku bez oneskorenia.
Blue Yeti Pro - 249 eur
Nakoniec, ak by ste so zvukom chceli ísť ešte o level vyššie, je tu ešte novšia Pro verzia Yetiho so 192kHz 24-bitovým nahrávaním a profesionálnymi možnosťami. Je to však už kategória, ktorú nevyhnutne v streamingu nepotrebujete, možno jedine, ak by ste chceli do streamu aj spievať.
Nakoniec ešte z doplnkov, ak by ste nechceli mať mikrofón položený na stole (prenáša otrasy) je tam možnosť dokúpiť ohybný držiak napríklad Rode za 70 eur. K tomu ešte potrebujete aj protivibračný držiak, buď lacnejší Soundking EE 201 za 10 eur, alebo kvalitný Blue Radius II za 79 eur.
Nezabudnite na headset, ktorý je pri streamingu vhodný. Tam už môžete použiť aj ľubovolné herné headsety, alebo sa tiež pozrieť po štúdiových alebo hifi slúchadlách.
NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY TÝŽDŇA |
- Black Friday výpredaj na Alze už začal 99
- RECENZIA: S.T.A.L.K.E.R. 2: Heart of Chornobyl 351
- Aké hodnotenia dostal Stalker 2 v recenziách? 98
- Zľavy na PS5 konzoly a príslušenstvo boli spustené 84
- Chcete si zložiť herné PC s AMD Ryzen procesorom? 113
- Takto vyzerá prostredie Skyrimu na Unreal Engine 5 27
- Ako to bolo s Half-Life Episode 3? Prečo ju Valve nedokončilo? 63
- Stalker 2 predstavil niektoré z artefaktov 67
- Stalker 2 naplánoval svoje zajtrajšie vydanie 75
- Filmová recenzia: Gladiátor II 46 zobraziť viac článkov >