Mapa Cyberpunku 2077 bude zrejme 1,5-násobne väčšia než GTA 5

Na to, že sa hra bude odohrávať len v jednom meste ide pomerne o odvážnu veľkosť.

pridal Gam_er 10.9.2019 o 14:17 pod hry
Mapa Cyberpunku 2077 bude zrejme 1,5-násobne väčšia než GTA 5

HRY > NOVINKY >

CD Projekt RED sa k mape Cyberpunku 2077 už vyjadril slovami, že bude menšia v porovnaní so Zaklínačom 3. Prakticky ide o logické rozhodnutie, keďže v Zaklínačovi sme sa preháňali po rozsiahlych krajoch, lesoch a pláňach, pričom v Cyberpunku 2077 sa dostaneme len do jedného futuristického mesta. Mapa preto bude hustejšia, keďže ide o jedno územie.  

Dostupné informácie k mapám rôznych hier si zobral na paškál jeden z používateľov sieťe Reddit, ktorý ich porovnal s Cyberpunkom 2077. Vo svojom príspevku uvádza, ako môžu byť informácie o veľkosti mapy Zaklínača 3, ktoré sú k dispozícii na internete, nesprávne. Svet podľa neho nie je až taký veľký, ako si internet myslí. Odôvodňuje to rôzne, pričom napríklad porovnáva dvojpruhovú cestu v GTA V so vzdialenosťou medzi dvoma chatrčami v Zaklínačovi 3 a podľa toho upravuje mapu podľa pomeru 1:1.

Druhou metrikou, ktorú berie do úvahy, sú merné jednotky v hre, ktoré zodpovedajú 0,9 metra na jednotku. Berúc do úvahy toto všetko, sumarizuje veľkosť okolo 22 km2, čo je zhruba 1/3 veľkosti mapy GTA V. Sám autor však priznáva, že ide o výpočty dosť pritiahnuté za vlasy. Preto sa vracia k pôvodnej veľkosti Zaklínača 3, ktorá bola internetom odhadovaná na 136 kilometrov štvorcových. 

Túto veľkosť porovnáva s mapovým modelom Cyberpunku 2077, ktorý sám vytvoril. Kombináciou oboch dôjde k záveru, že veľkosť mapy Night City bude približne 120 km2. Keď ju porovnáme s veľkosťou Zaklínača 3, je o niečo menšia ako 136 km 2, ale ide o 1,5-násobok veľkosti mapy GTA 5, ktorá je odhadovaná na 80 km2. 





Mapa Cyberpunku 2077 bude zrejme 1,5-násobne väčšia než GTA 5
Páči sa mi! (+4)







Prosím prihláste sa pre možnosť pridania komentáru.
Môžete sa prihlásiť cez Sector konto, alebo Facebook.
SOCIÁLNE SIETE
NOVÉ FÓRA
|Bsod (25)
Nedávno som si zakúpil PC od Alzy a mám problém s ...
|P : i5 13600kf, 32gb ram, z690... (0)
Ahojte, predávam PC komponenty, robím upgrade na 9...
|Oled monitor (6)
chystam sa kupit novy monitor a neviem sa rozhodnu...
|Intel i5 10400f + rtx 4070 + 3... (21)
Čavte, viete mi poradiť, čo by bolo potrebné vymen...
|Webová stránka key-wrld (9)
Ahojte, máte niekto skúsenosti s webovou stránkou ...
|Screenshots (61727)
Vkladajte sem vaše zaujímavé screenshoty z hier. O...
|Sector hraje ... (124337)
:diskoška o HRACH, ktore prave hravate, ale aj o t...
|Tv&filmy (0)
Fórum určené pre TV a Filmy...
|Filmy filmy filmy film... (47001)
O filmoch. Hádam chápete....
|Hudba (1)
Fórum určené pre hudobné témy...
|Svet, ukrajina, vojny ... (35620)
Sem môžete dávať správy zo sveta, o Ukrajine a ďal...
vaše novinky zo sveta zábavy
sector logo
Sector.sk - hry, recenzie, novinky
Ochrana súkromia | Reklama | Kontakt
ISSN 1336-7285. Všetky práva vyhradené. (c) 2025 SECTOR Online Entertainment / sector@sector.sk