Aké je Joseph Seed DLC pre Far Cry 6? |
Tretie DLC pre Far Cry 6 je už dostupné a po záporákoch z Far Cry 3 a Far Cry 4 oživuje Josepha Seeda z Far Cry 5.
Tretie DLC pre Far Cry 6 je už dostupné a po záporákoch z Far Cry 3 a Far Cry 4 oživuje Josepha Seeda z Far Cry 5. Podobne ako v predchádzajúcich hrách aj tu pôjde o roguelite návrat do príbehu záporáka. Presnejšie ani nie do príbehu, ako do jeho hlavy, v ktorej bojuje so svojimi démonmi.
Konkrétne Joseph bol veľmi nábožensky založený, respektíve až tak, že si vytvoril vlastnú verziu náboženstva a vlastný kult, v ktorom on viedol svoje ovečky za svetlou budúcnosťou s tým, že len s ním môžu prežiť. Aj keď treba povedať, že mal celý čas pravdu, keďže sa pripravoval na koniec, ktorý aj s atómovými bombami prišiel.
Príbehovo je toto DLC umiestnené po Far Cry 5 a Joseph v ňom bude mať vidiny o veciach, ktoré sa stanú v New Dawn, a obavách o budúcnosť, ktorá prichádza.
Jeho problém je, že začína pochybovať, či je jeho cesta správna. Všetci mu zomreli a možno robil zlé veci pre zle dôvody. Preto musí v DLC nájsť svoju cestu a dostať sa za zlatú bránu. Musíte mu pomôcť zložiť tri časti jeho kríža, aby sa dostal zo svojej nočnej mory.
Cestou sa dostane na kľúčové miesta a aj stretne kľúčových ľudí zo svojej minulosti, ako svojich bratov alebo sestru. Vidiny mu ukážu, čo boli vlastne zač a čo by spravili, keby išlo všetko podľa plánu a oni by prežili. Ale aj to, ako vlastne jeho zvrátená rodina vznikla a v tajnom konci (koniec na najvyššej obťažnosti) uvidíte aj to, ako vlastne vznikol a prečo sa zmenil na to, čím bol vo Far Cry 5. Zároveň nebude chýbať ani hlavná postava z Far Cry 5, z ktorej si vo svojej hlave spravil sudcu.
V samotnej hrateľnosti budete tak znovu, ako v predchádzajúcich DLC, budete objavovať mapu spravenú podľa daného titulu, budete získavať nové zbrane, umierať, aby ste mohli začať odznovu. Tentoraz budete čistiť kostoly od zradcov z vašich radov, celé komplexy budov alebo aj väznicu. S tým, že niektoré časti vás zavedú do ďalších temnejších svetov zachytávajúcich udalosti z minulosti Seeda.
Ubisoft tak týmto DLC uzavrel retrospektívne pohľady do minulosti záporákov z posledných troch Far Cry hier. Možno škoda, že chýbal aj Anton z Far Cry 6, ale stále ponúkli zaujímavé pohľady do minulosti Vaasa, Mina a Seeda a do ich svetov v ich hlave. Špeciálne Vaas bol zaujímavý, ale niečo mal do seba aj Pagan Min. Tu pri Josephovi však vidieť, že jeho svet nie je až tak prepracovaný. Síce príbeh bol dobrý, ale svet a samotná hrateľnosť nebola taká, ako by mohla byť. V každom prípade, ak ste hrali predchádzajúce dva DLC, oplatí sa doraziť aj toto.
NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY TÝŽDŇA |
- Nové zľavy na Alze boli spustené 26
- Prvý pohľad na Matta Damona v Nolanovom The Odyssey filme 67
- Porovnanie Kingdom Come Deliverance II a Red Dead Redemption II 89
- GeForce RTX 5070 Ti dostala recenzie 156
- RTX 5070ti karty sú už v predaji 200
- DOJMY: Gothic 1 Remake 32
- Dodávky RTX 5090 budú vraj čoskoro vysoké, scalperi zaplačú 93
- Druhá séria The Last of Us už má dátum premiéry a aj sériu posterov 52
- Microsoft predstavil kvantový procesor Majorana 1 45
- GTA 6 možno vyjde na PC skôr, ako by sme čakali 42 zobraziť viac článkov >
PC
PS4 Xbox One Xbox Series X|S PS5 Vývoj: Ubisoft / Ubisoft Štýl: Akcia / Adventúra
| |||
+ SLEDOVAŤ HRU
SÚVISIACE ČLÁNKY:
|