Gamescom 2022: God of Rock zmieša Street Fightera a Guitar Hero |
Na Gamescome sme si vyskúšali aj netradičný žánrový mix.
Rockový boh priniesol späť na svet duše najlepších muzikantov z histórie ľudstva, aby si dali poriadne do držky. Prečo? To už musíte zistiť vy v mash-upe rytmickej hry a bojovky God of Rock. Na ňu sme sa na Gamescome pozreli v stánku Modus Games a rovno sme si zahrali aj zápasy proti vývojárom (kde som prehral tak kruto, až som chcel ísť plakať do kúta). Hra vyzerá a aj sa hrá ako mix bojovky a rytmickej hry, čo je dosť unikát a ťažko sa to vysvetľuje.
Spomínate si ešte na Guitar Hero? Po obrazovke išli „noty“ a vy ste na plastovej gitare mali stláčať zodpovedajúca tlačidlá. Podobne to funguje aj tu, lišta s „notami“ je v spodnej časti obrazovky a na ovládači musíte stláčať tlačidlá. Akurát tu proti vám stojí súper a obe postavy proti sebe stoja ako bojovníci, ktorí si rozdávajú jednu ranu za druhou. Rany si ale rozdávajú na základe rozdiely úspešnosti v triafaní nôt. Je to dosť komplexný systém, ale pri hraní naozaj funguje. Hra nemá oneskorenie, prepočítava to okamžite a hneď tak viete, ako na tom ste.
Z bojoviek, hlavne zo Street Fighter série, si berie aj špeciálne útoky (ktoré sa často ovládajú štvrťkruhmi, polkruhmi a podobne) a dokonca aj ukazovateľ EX energie na špeciálne útoky a podobne. Nechýbajú combo breakery a iné mechaniky známe z bojoviek. Celé to funguje prekvapivo dobre. A musíte k tomu pripočítať 12 postáv, každú unikátnu s vlastným bojovým štýlom, silnými a slabými stránkami. Niekto má napríklad jednoduché kombá (teda útoky, ktoré navyše vkladáte pomedzi noty), iný zas dobre vkladá noty do lišty súperovi, ďalší je silný. Dopĺňa ich 8 dynamických úrovní, ktoré sa menia.
Autori hovoria, že tu nie je možné poraziť skladbu, ale ide o to, aby ste porazili súpera. Musím im dať za pravdu, skladby sú naozaj náročné. Môžete hrať proti živým súperom online (vrátane ranked súbojov) aj lokálne, je tu príbehový režim, tréningový režim a je tu aj editor skladieb, kde môžete upravovať noty v skladbách. Hra ponúkne 40 skladieb, ktoré sú zložené exkluzívne pre ňu. Na PC bude možné pomocou modov pridať ďalšie vlastné, no autori to nemôžu oficiálne podporovať.
NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY TÝŽDŇA |
- Nové zľavy na Alze boli spustené 26
- Prvý pohľad na Matta Damona v Nolanovom The Odyssey filme 67
- Porovnanie Kingdom Come Deliverance II a Red Dead Redemption II 89
- GeForce RTX 5070 Ti dostala recenzie 163
- RTX 5070ti karty sú už v predaji 200
- DOJMY: Gothic 1 Remake 35
- Dodávky RTX 5090 budú vraj čoskoro vysoké, scalperi zaplačú 93
- Druhá séria The Last of Us už má dátum premiéry a aj sériu posterov 52
- Microsoft predstavil kvantový procesor Majorana 1 45
- GTA 6 možno vyjde na PC skôr, ako by sme čakali 42 zobraziť viac článkov >
![]() |
PC
PS4 Xbox One Xbox Series X|S PS5 Switch Vývoj: Modus Studios Brazil Štýl: Akcia / Hudba
| ||
+ SLEDOVAŤ HRU
SÚVISIACE ČLÁNKY:
|