CD Projekt Red nechce byť odkúpený |
V rozhovore to potvrdil Adam Kiciński, ktorý k začiatku tohto roka skončil ako CEO.
CD Projekt RED je dnes už jedno z najvýraznejších mien v hernom vývoji v Európe a hlavne po vydaní Cyberpunk 2077 a aj poklese hodnoty akcií sa začali objavovať správy, že by štúdio mohol niekto odkúpiť. Tu a tam sa takéto správy objavia aj dnes, ale ako hovorí Adam Kiciński, všetko sú to len nepodložené fámy a nie je to pravda. Nezávislosť je podľa neho atraktívna a je hlavne o slobode.
"Nemáme záujem o začlenenie do žiadneho väčšieho subjektu. Celý život sme pracovali na tom, aby sme sa dostali do pozície, ktorú máme teraz. A veríme, že o niekoľko rokov budeme ešte väčší a silnejší. Máme ambiciózne plány a sme zapálení pre to, čo robíme. Vážime si našu nezávislosť."
Kiciński sa zároveň pre Parkiet vyjadril aj na tému akvizícií CD Projektu. Hovorí, že teraz nemajú v pláne kupovať iné štúdiá. Sú ale otvorení veciam, ktoré môžu pomôcť ich rastu. Nemajú však záujem o nákupy, ktorých cieľom by bolo len začlenenie nadobudnutých spoločností do ich skupiny a konsolidácia ich finančných výsledkov. Nevidia v tom hodnotu.
Čo sa týka CDPR, síce sme len pár dní v roku 2024, už má štúdio za sebou veľké zmeny. Kiciński totiž k 1. januáru skončil ako CEO a po dlhých rokoch tak na jeho miesto musel prísť niekto nový. Konkrétne ho nahradila dvojica Adam Badowski a Michał Nowakowski. Kiciński v CDPR ale stále zostáva a bude tam pracovať ako Chief Strategy Officer.
NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY TÝŽDŇA |
- Nové zľavy v Alza dňoch 44
- Vivat Slovakia práve vyšla v plnej verzii 100
- Aký výkon v testoch ukázala RTX 5060 Ti karta? 99
- Zabudnite na štvorkolky, Kawasaki posúva offroad mobilitu vpred 43
- RECENZIA: Chains of Freedom 0
- PS6 portable vraj nebude taký výkonný ako PS5 65
- RECENZIA: Tempest Rising 33
- Článok: Samsung Galaxy A56 5G 15
- GeForce RTX 50: Technológie novej generácie predstavené na Half-Life 2 RTX Remix 28
- Vydanie Elder Scroll Oblivion Remastered je blízko, už sa objavili prvé zábery 64 zobraziť viac článkov >