JRPG ALZARA Radiant Echoes je inšpirovaná milovanými klasikami |
Skúsení vývojári a zároveň fanúšikovia žánru JRPG chcú vzdať hold klasikám.
Francúzske Studio Camelia predstavuje svoju novú hru ALZARA Radiant Echoes, čo bude 3D ťahová JRPG inšpirovaná obľúbenými klasikami, so soundtrackom od skladateľa Motoi Sakuraba (Dark Souls, Golden Sun) a návrhmi hlavných postáv od výtvarníka Yoshiro Ambe (Genshin Impact, Fire Emblem Heroes, Trials of Mana).
V hre ALZARA Radiant Echoes hráči objavujú fantasy stredomorské súostrovie vo svete na pokraji vojny. Hra, ktorá vyjde na PC a konzoly v roku 2026, ponúka nový pohľad na žáner JRPG s dynamickým bojovým systémom, ktorý hráčom umožňuje takticky si vymieňať hrdinov a zdieľať magické schopnosti, aby získali výhodu.
Hráči môžu rozpútať silné útoky s aktívnymi hrdinami vpredu a potom ich presunúť späť do podporných úloh, aby sa zotavili. Hrdinovia môžu kombinovať elementárnu mágiu, aby otestovali silné stránky nepriateľov a využili ich slabiny, privolať mocné legendy, aby získali priazeň, a mnoho ďalšieho. Hra sa v prípade elementov inšpiruje animovaným Avatarom, kde budú hrdinovia zastupovať a využívať elementy ohňa, vody, vzduchu a zeme.
Hra rozpráva príbeh štyroch hrdinov v drsnej realite invázie, kde sa koncept zdieľania stáva morálnym bojiskom s hlbokými dôsledkami. Počas svojej cesty budú hráči prechádzať ohromujúcou krajinou súostrovia Taqsim a stáť na čele odboja proti militaristickému vedorskému národu.
Hru tvorí len menší tím skladajúci sa z približne 15 vývojárov, ktorí ale majú pomerne bohaté skúsenosti (Dead Cells, Dibinity: Original Sins, Ghost Recon Wildlands) a hlavne sú fanúšikovia JRPG žánru a ikonických klasík, z ktorých si hra dosť požičiava. Napríklad farebnosť sveta z Golden Sun, réžiu z Final Fantasy X alebo bojové systémy inšpirované hrou Lost Odyssey.
Hra sa nám zároveň predstavuje prvým trailerom a rovno autori spustili aj kampaň na Kickstarteri, kde ju môžete podporiť v odkaze nižšie.
NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY TÝŽDŇA |
- RECENZIA: Kingdom Come: Deliverance II 219
- RTX 5080 karty sú už v obchodoch. Koľko stoja? 232
- DeepSeek klamal o nákladoch na tréning AI: Skutočné výdavky sú 400-krát vyššie 65
- Netflix naplánoval svoje seriály a filmy na rok 2025 27
- GTA VI cieli na 30 fps na konzolách a bude sa možno predávať samostatne bez GTA On 233
- Kingdom Come: Deliverance II končí s pekným priemerom recenzií 129
- Objavujú sa prvé problémy s RTX 5090 kartami 161
- Nvidia predstavila špecifikácie RTX 5070 a RTX 5070 Ti 132
- Sony donútilo autora Bloodborne 60 fps patchu zrušiť ho 85
- EA predvádza nový Battlefield, chce ho budovať spolu s hráčmi 102 zobraziť viac článkov >