Nokia vstupuje do partnerstva s Microsoftom |
Vytvárajú alianciu, vďaka ktorej má Microsoft šancu ovládnuť masívnu časť trhu.
Nokia konečne po dlhom rozmýšľaní zahodila svoje zastaralé systémy a posunula sa vpred. Uzatvorila strategickú zmluvu s Microsoftom a bude ponúkať ich Windows Phone, Bing, Xbox Live a Office vo svojich mobiloch. Je to očakávané spojenie, ktoré pomôže obom firmám, Nokiu povznesie späť do smartphonového trhu a Microsoftu dodá svoj 60 % podiel na mobilnom trhu a 200 miliónový trh Symbian smartphonov.
Nokia bude teraz ponúkať Windows Phone 7 ako svoju primárnu smartphone platformu. Samozrejme, nie všetky mobily prejdú na Windows Phone 7, Nokia bude ďalej vyrábať aj svoje lacné mobily, stále bude mať aj Symbian mobily a stále plánuje aspoň jeden Meego mobil tento rok.
Čo sa stane s online prvkami Nokie? Ovistore sa v novom systéme stane súčasťou Marketplace, Nokia Mapy rovnako ostanú, ale budú poháňané Bing mapami a AdCentrom. Hry sa presúvať nebudú, tam zostane Xbox Live ponuka. Vyhľadávač bude defaultne Bing, čo spraví Microsoftu veľký skok v percentách vyhľadávania. Microsoft dodá Nokii vývojové nástroje, čo bude znamenať flexibilnejšie lokalizácie, lokálne služby a rozsiahlejšiu ponuku ako by dodal samotný MS.
Čo sa stane s Windows Phone 7 v rukách Nokie? Minimálne to, že sa masívne rozšíri, ale je veľmi pravdepodobné, že keďže si ho firma prakticky adoptovala, bude mať výrazný vplyv aj na jeho ďalšie funkcie a vývoj, čo môže systému len pomôcť. Microsoft zrejme už má v rukách požiadavky od Nokie. Pri Nokii je však pravdepodobné, že úvodne unifikovaný hardvér systému skončí a bude fragmentovaný na minimálne niekoľko konfigurácií.
V každom prípade Android a iOS môžu oficiálne privítať Windows Phone 7 ako výraznú konkurenciu.
Z ďalších informácií:
- Nokia nemá Windows Phone 7 exkluzívne, ale bude mať exkluzívne upravený systém, aby sa odlíšila.
- Nokia komunikovala aj s Google, ale tam bolo obtiažne odlíšiť sa v tomto ekosystéme, riziko bolo veľmi veľké.
- Má aj tabletové plány vrátane systémov od Microsoftu a aj vlastných systémov.
- Mimo tohto prepojenia Nokia začína s reštrukturalizáciou spoločnosti, oreže pracovné miesta a vývoj. Roky 2011 a 2012 budú prechodné.
NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY TÝŽDŇA |
- Prvý pohľad na Matta Damona v Nolanovom The Odyssey filme 67
- DOJMY: Gothic 1 Remake 40
- GeForce RTX 5070 Ti dostala recenzie 163
- RTX 5070ti karty sú už v predaji 203
- Dodávky RTX 5090 budú vraj čoskoro vysoké, scalperi zaplačú 93
- Druhá séria The Last of Us už má dátum premiéry a aj sériu posterov 52
- Microsoft predstavil kvantový procesor Majorana 1 49
- Článok: Samsung Galaxy S25 Ultra 38
- GTA 6 možno vyjde na PC skôr, ako by sme čakali 42
- Apple predstavilo nový iPhone 16e 71 zobraziť viac článkov >