Malé kievské štúdio mení kurz, pripravuje RPG exkluzivitu pre Morpheus |
Štúdio Beatshapers začínalo s malými titulmi pre PS Vita, PSP či PS Move a teraz je pripravené urobiť veľký krok do neznáma. Projekt má kódové meno EdgeVR.
Alexey Menshikov, zakladateľ a šéf ukrajinského štúdia Beatshapers, sa s Morpheusom prvýkrát zoznámil len minulý mesiac, počas Game Developers konferencie. Zariadenie ho však okamžite očarilo a prebudilo v ňom starú lásku k VR headsetom, ktorú u neho v polovici deväťdesiatych rokov vyvolal ešte primitívny VFX1. Ako majiteľ štúdia, zaoberajúceho sa vývojom, portovaním a distribúciou hier predovšetkým pre herné systémy od Sony, nezaváhal a rozhodol sa svoj nový titul určený pre PS4 prekopať pre potreby nového VR zariadenia.
Nové RPG sa bude odohrávať vo veľkomeste budúcnosti, ktoré riadia roboti. Mesto samotné je kombináciou starých, prevažne betónových stavieb a nových budov postavených z moderných materiálov ako chróm či rôznych polymérov. Titul bude mať temnú atmosféru, budovy by sa mali týčiť do takej výšky, že do ulíc nikdy nezasvieti slnko a keby aj malo tú možnosť, neprenikne cez všadeprítomnú hmlu.
"Toto je pre nás obrovský projekt a rozvíjame ho krok za krokom", vysvetľuje Menshikov. "Najprv sme pripravili postavy, koncept a bojový systém. Až potom sme sa rozhodli, že titul prinesieme na PS4 (pôvodne bol plánovaný pre PS Vita). Tesne pred Game Developers Conference sme stihli pripraviť aj krátke demo a teraz sa náš tím venuje testovaniu projektu Morpheus..."
Beatshapers svoj titul zatiaľ označujú iba kódovým menom EdgeVR. Vo finálnej podobe bude mať titul 720p rozlíšenie a 100 až 120 FPS, čo je vraj pri titule určenom pre VR zariadenie ideálne.
NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY TÝŽDŇA |
- Prvý pohľad na Matta Damona v Nolanovom The Odyssey filme 67
- DOJMY: Gothic 1 Remake 40
- GeForce RTX 5070 Ti dostala recenzie 163
- RTX 5070ti karty sú už v predaji 203
- Dodávky RTX 5090 budú vraj čoskoro vysoké, scalperi zaplačú 93
- Druhá séria The Last of Us už má dátum premiéry a aj sériu posterov 52
- Microsoft predstavil kvantový procesor Majorana 1 49
- Článok: Samsung Galaxy S25 Ultra 38
- GTA 6 možno vyjde na PC skôr, ako by sme čakali 42
- Apple predstavilo nový iPhone 16e 71 zobraziť viac článkov >