Logitech ukázal svoju mučiareň myší |
V podzemí pod švajčiarskym sídlom firmy trýznia stovky myší a klávesníc.
Logitech minulý týždeň pozval niekoľko novinárov do svojho zariadenia na testovanie myší a klávesníc vo švajčiarskom Lausanne. Práve vo Švajčiarsku totiž spoločnosť v roku 1981 začínala a tu naďalej prebiehajú niektoré jej najdôležitejšie aktivity, ktoré sú už desiatky rokov spojené práve s predajom miliónov a miliónov myší a klávesníc, hoci sa v posledných rokoch pustili aj do tabletov, Google TV či Bluetooth reproduktorov.
V sídle Logitechu sa pár poschodí nad zemou nachádza miestnosť plná klávesníc a mechanických kladiviek, pomocou ktorý sa testuje ich výdrž. Skutočná mučiareň je ale skrytá pod zemou a vybavená niekoľkými zaujímavými strojmi. Niektorými tak extrémnymi, že si ich vraj príležitostne prenajíma aj konkurencia, aby našla hranice svojich vlastných produktov.
K nim patria aj robotické ramená, ktoré majú testovať myšky pri extrémne rýchlych pohyboch. Prvé rameno dokáže myš rozhýbať do rýchlosti až 7 metrov za sekundu, čo je dosť na prekonanie možností optického senzora. Tento rok však Logitech prišiel na trh s myšou G402 Hyperion Fury s akcelerometrom a na ten by staršie robotické rameno nestačilo, takže tam už majú aj novšie a hlavne väčšie, ktoré ako jediné na svete dokáže potvrdiť, že myš dokáže správne pracovať aj pri pohybe 12,7 mps.
Ďalším dôležitým strojom je stolík s otáčajúcim sa povrchom. Niečo ako gramofón s gramofónovou platňou, ale mnohonásobne rýchlejší. Toto zariadenie sa používa na testovanie maximálnej rýchlosti, zrýchlenia a latencie myšiek. Povrch je vymeniteľný, vďaka čomu sú myšky testované na rôznych povrchoch. Aj vďaka tomuto stroju by raz mali byť myšky Logitechu bezchybne pracovať aj na lesklých povrchoch.
Ďalší stroj, ktorý bohužiaľ nemáme na obrázku, slúži jedine k testovaniu presnosti myši pri veľkom zrýchlení. Menej kvalitné myšky pri prudkých pohyboch strácajú presnosť a pošlú kurzor (alebo hlaveň zbrane) na iné miesto než pri pomalom pohybe. Stroj testuje zacielenie na jedno a to isté miesto pri pomalom aj rýchlom pohybe v klasickom Counter-Strike.
V miestnosti sa nachádzal aj prístroj, ktorý Logitechu pomohol vyrobiť myšky použiteľné aj na stole so sklenenou tabuľou. Zatiaľ sa však jedná iba o neherné myšky vhodné napríklad do kancelárie. Pri rýchlejších pohyboch totiž strácajú presnosť a ani DPI nie je na úrovni vhodnej na hranie hier.
Na obrázku nižšie vidíme testovanie technológie Romer-G. Úbohé klávesy musia vydržať 70 miliónov stlačení a až potom sa budú skúmať napáchané škody. Klávesnice s Romer-G registrujú stlačenie klávesy pomocou dvoch kovových kontaktov, pričom ale k plnej funkčnosti stačí aj jeden. Ak teda jeden z kontaktov prestane fungovať, napríklad kvôli nečistotám, užívateľ si nič nevšimne.
Posledný obrázok vyzerá ako záber z nejakej video hry, ale v skutočnosti je to reálna miestnosť v sídle Logitechu. Ide o bezodrazovú komoru (známu tiež ako bezdozvuková), v ktorej sa testuje kontakt bezdrôtových myší a klávesníc s prijímačmi.
NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY TÝŽDŇA |
- Black Friday výpredaj na Alze už začal 99
- RECENZIA: S.T.A.L.K.E.R. 2: Heart of Chornobyl 413
- Aké hodnotenia dostal Stalker 2 v recenziách? 98
- Zľavy na PS5 konzoly a príslušenstvo boli spustené 87
- Ako to bolo s Half-Life Episode 3? Prečo ju Valve nedokončilo? 63
- Takto vyzerá prostredie Skyrimu na Unreal Engine 5 27
- Porovnanie vizuálu Stalkera 2 a skutočnosti 24
- Filmová recenzia: Gladiátor II 55
- Stalker 2 naplánoval svoje zajtrajšie vydanie 75
- LEGO predstavilo novú sériu LEGO F1 formúl 29 zobraziť viac článkov >