Chceli ste ponorky do World of Warships? Nájdete ich v Steel Ocean |
A po aktualizácii sa pekne rozšírila aj britská flotila, pribudli veľké bojové lode.
Steel Ocean je námorná free-to-play arénová akcia s loďami z obdobia 2. svetovej vojny, ktorá nám akosi prekĺzla popod radar, pritom je v mnohých ohľadoch podobná World of Warships. Skúsení veteráni hier ako World of Warplanes, World of Tanks či WarThunder sa budú hneď po prvom spustení hry cítiť ako doma, v základnom menu nájdu v spodnej časti svoje "doky" so štyrmi malými lodičkami Tieru 1 slúžiace ako odrazový mostík k lodiam štyroch základných frakcií - USA, Japonska, Británie a Nemecka. Najkošatejšie stromy majú USA a Japonsko, výber Nemecka a Británie je užší, hoci v najnovšej aktualizácii pribudli britské vojnové lode. Francúzsko a Čína majú (zatiaľ) symbolicky po jednej prémiovej lodi.
Progres, nakupovanie vylepšení na lode, vývojové stromy, spotrebné itemy, systém striebornej a zlatej (prémiovej meny), hromadenie skúseností, to všetko je veľmi podobné vyššie zmieneným hrám, ale má niečo, po čom hráči World of Warships zatiaľ márne túžia - ponorky. Aj tu platí, že spracovať prostredie nad hladinou aj pod hladinou oceána, aby sa medzi nimi ponorky mohli slobodne pohybovať, by nevyhnutne zvýšilo hardvérové nároky. Autori z ICE Entertainment teda aj pri potopení ponorky nechávajú kameru pekne nad hladinou a hráč sleduje obrys ponorky ponorenej v hlbinách.
Na taktike to však nič nemení, ponorky sú na hladine extrémne zraniteľné, ale raz za čas potrebujú nabrať kyslík. Tesne pod hladinou fungujú ako smrteľne nebezpeční, hoci pomalí predátori a v prípade blízkosti torpédoborcov môžu zaliezť až ku dnu. Okrem ponoriek je ponuka celkom štandardná - šikovné malé torpédoborce, vyvážené krížniky rozdelené na ľahké a ťažké, neohrabané bojové lode s delami veľmi vysokého kalibru a tiež lietadlové lode.
Kapitánov lietadlových lodí poteší, že si sami môžu určiť výzbroj letiek a vybaviť ich na prieskum, bombardovanie alebo ničenie nepriateľských lietadiel. Hráči majú tiež úplnú kontrolu nad zameriavaním torpéd, hlavných diel, ale môžu sa chopiť aj ostatných zbraní. Sami si nastavia aj to, či chcú strieľať po salvách, alebo vypúšťať torpéda/strieľať z diel postupne, čo síce zaberie viac času a pozornosti, ale aj zvýši šancu na aspoň jeden úspešný zásah. Hrateľnosťou potom Steel Ocean iba čiastočne pripomína WoWs a čiastočne staršie hry ako Battlestations Pacific, pričom zostáva jednoznačne na strane arkád a lode sú zámerne ľahšie ovládateľné než by mali byť. Inováciou je najímanie známych kapitánov 2. svetovej vojny s rôznymi bonusmi.
Ako každá free-to-play hra, aj Steel Ocean sa bude snažiť hráča presvedčiť, že by sa mal predsa len rozlúčiť aspoň s pár eurami, ale zahrať si môže každý zadarmo, hra je už od konca minulého roka dostupná na Steame.
NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY TÝŽDŇA |
- História Call of Duty série 416
- Black Friday výpredaj na Alze už začal 68
- Novembrové hry 30
- Stalker 2 už má PC požiadavky, sú však podozrivo nízke 86
- Red Dead Redemption má niektoré veci lepšie ako dvojka 33
- Google dostalo v Rusku pokutu väčšiu ako celosvetové HDP 88
- PS5 Pro už bola rozobraná 215
- Očakávaný procesor Ryzen 7 9800X3D bol oficiálne predstavený 192
- Novembrové filmy a seriály 12
- Ako je to s výkonom grafiky v PS5 Pro verzii konzoly? Má 33TFlops? 247 zobraziť viac článkov >
PC
Vývoj: Changyou.com Limited / ICE Entertainment Štýl: Akcia / Multiplayer Web: domovská stránka hry
| |||
+ SLEDOVAŤ HRU
SÚVISIACE ČLÁNKY:
|