Hackeri obrali Electronic Arts o milióny dolárov cez FIFA hru, teraz stoja pred súdom |
Predali hernú menu v hodnote 15 až 18 miliónov USD, FBI ich zavolala pred súd. Zatiaľ zadržiava ich Xbox 360 konzoly, počítače aj jedno Lamborghini.
FBI je presvedčená, že malá skupinka hackerov zarobila milióny dolárov na podvádzaní Electronic Arts, vydavateľa mimoriadne obľúbenej futbalovej série FIFA. Hackeri sa včera prvýkrát postavili pred súd v americkom štáte Texas. Obžalovaný Anthony Clark s pomocou troch spoločníkov údajne dokázal oklamať servery EA a vydolovať z nich obrovské množstvo hernej meny, tzv FIFA Coins. Mince následne predával tretím stranám podnikajúcim na "čiernom trhu" v Európe aj v Číne. Podľa odhadu FBI takto Clark a jeho skupinka zarobili 15 až 18 miliónov amerických dolárov.
Mince sú trochu kontroverznou hernou menou, ktorú EA už roky používa v sérii FIFA a čím ďalej populárnejšom režime Ultimate Team, kde si hráči skladajú vlastné tímy a pri obchodovaní s futbalistami sa používa táto herná mena, ktorá sa dá získať hernými úspechmi, ale aj nákupom za reálne peniaze. Clark a spolupáchatelia napísali program, ktorý serverom EA odosielal falošné signály o odohraných zápasoch a na vytvorené kontá sa tak valili kopy mincí priamo od EA. Tieto potom predali tretím stranám bez licencie na obchodovanie s nimi a hráči si ich potom od nich mohli nakúpiť za výhodnejších podmienok, než ponúka priamo EA.
Podvod začal v roku 2013 a pokračoval až do 17. septembra 2015, kedy FBI zadržala majetok podozrivých. Hackerská skupina RANE Developments takto prišla o niekoľko počítačov, Xbox 360, 2 887 362 dolárov z účtu v Bank of America patriacemu Clarkovi, státisíce dolárov z účtov ďalších troch obvinených a ďalší majetok, napríklad luxusné automobily, medzi ktorým je aj jedno Lamborghini.
FBI prišla tejto skupine na stopu s pomocou hackera zo skupiny Xbox Underground, ktorá spôsobila škody spoločnostiam Microsoft i Valve a bola súdená v roku 2014. Austin Alcala súhlasil so spoluprácou s FBI a prezradil, že obvineným pomáhal získať development kity Xbox-u a s pomocou programu Interactive Disassembler preniknúť do pirátskej kópie FIFA 14. Trvalo to niekoľko mesiacov, ale práve vďaka tomu mohla skupina vytvoriť nástroj na oklamanie serverov EA.
NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY TÝŽDŇA |
- Nové zľavy na Alze boli spustené 26
- Prvý pohľad na Matta Damona v Nolanovom The Odyssey filme 67
- Porovnanie Kingdom Come Deliverance II a Red Dead Redemption II 89
- GeForce RTX 5070 Ti dostala recenzie 156
- RTX 5070ti karty sú už v predaji 200
- DOJMY: Gothic 1 Remake 30
- Dodávky RTX 5090 budú vraj čoskoro vysoké, scalperi zaplačú 93
- Druhá séria The Last of Us už má dátum premiéry a aj sériu posterov 52
- Microsoft predstavil kvantový procesor Majorana 1 45
- Hogwarts Legacy zhŕňa dva roky hrania 47 zobraziť viac článkov >
PC
PS3 Xbox 360 Vývoj: EA Sports / EA Canada Štýl: Šport Web: domovská stránka hry
| |||
+ SLEDOVAŤ HRU
SÚVISIACE ČLÁNKY:
|