Psychologický horor Visage ponúka desivý gameplay, inšpiráciu si zobral z P.T. |
Titul sa odohráva v osemdesiatych rokoch minulého storočia, v odľahlom meste a starom, obrovskom dome, ktorý ukrýva hlbokú hrôzu.
Visage začalo svoju púť v roku 2016, kedy zháňalo podporu na Kickstarteri, ktorej cieľom bolo vyzbierať 35 tisíc dolárov. Medzitým sa však suma vyšplhala až na niečo cez 120 tisíc, čo umožnilo rozšíriť hru z PC aj na PS4 a Xbox One, a tiež pridať podporu VR (PS VR, Rift a Vive).
Titul sa odohráva v osemdesiatych rokoch minulého storočia, v odľahlom meste a starom, obrovskom dome, ktorý ukrýva hlbokú hrôzu. Dom sa vďaka nej stále mení a vy hráte ako Dwayne (nie Johnson), tajomný človek prenasledovaný zlomyseľnými entitami minulosti. Vstupom do tohto neskutočného sveta sa dozviete o príbehoch hrozného miesta, kde naprieč históriou žilo mnoho rodín. Niektoré z nich žili pokojným životom, iné boli brutálne zavraždené. Dozviete sa tiež to, ako ste k tomuto miestu pripojený. Vašim cieľom je odhaliť čo stojí za všetkými udalosťami, ale niečo v dome sa bude pokúšať o to, aby vám v tom čo najrýchlejšie zabránilo.
Čo sa týka hrateľnosti, pôjde v podstate o adventúru. Budete prechádzať chodbami, otvárať dvere, zbierať predmety, ktoré budú hnať celý príbeh dopredu. Podľa Sadquare Studio hra čerpá inšpiráciu z titulov ako Phantasmagoria, P.T., Amenesia a série Silent Hill. Budete musieť zvládnuť úroveň stresu a preskúmať dom bez toho, aby ste mali k dispozícii zbrane. Dĺžka hry bude podľa vývojárov trvať 6 - 8 hodín. Visage príde na trh niekedy tento rok a jej cena zatiaľ nebola stanovená.
NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY TÝŽDŇA |
- Nové zľavy v Alza dňoch 44
- Vivat Slovakia práve vyšla v plnej verzii 100
- Aký výkon v testoch ukázala RTX 5060 Ti karta? 99
- Zabudnite na štvorkolky, Kawasaki posúva offroad mobilitu vpred 43
- RECENZIA: Tempest Rising 37
- RECENZIA: Chains of Freedom 0
- PS6 portable vraj nebude taký výkonný ako PS5 66
- Článok: Samsung Galaxy A56 5G 15
- Vydanie Elder Scroll Oblivion Remastered je blízko, už sa objavili prvé zábery 64
- Druhá séria The Last of Us už začala na HBO 74 zobraziť viac článkov >
![]() |
PC
PS4 Xbox One PS5 Xbox Series X|S Vývoj: Sad Square / Sad Square Štýl: Akcia
| ||
+ SLEDOVAŤ HRU
SÚVISIACE ČLÁNKY:
|