Pozrime sa ako dopadlo GTA SA pre Xbox a PC v prvých recenziách. Začnime PC verziou, tej dal Gamespot "len" 9.0, konkurenčný IGN dal 9.2. Zatiaľ však Xboxovej dávajú priemerne o pár desatín viac a to Gamespot 9.2 a IGN 9.5. Zo zaujímavých, extrémne nízke hodnotenie dal 1up a to len 8.5 a vysoké si xbox užil od Gamespy 5/5.
Všeobecne sa dá povedať, že obe verzie majú síce lepšiu grafiku ako pôvodná PS2 verzia, ale tá je na dnešné pomery a možnosti oboch systémov už len lepší priemer. V oboch verziách sú pridané aj rôzne malé grafické efekty, možnosť 30 sekundového replayu a vlastného soundtracku.
PC verzia má síce najlepšiu grafiku a konfigurovateľnosť, ale mierne zážitok z hry znižuje ovládanie, ktoré na klávesnici nie je také kvalitné ako na ovládači. Nechcem však povedať, že je zlé, je slušne odladené, ale jednoducho ovládať vozidlá a aj postavu môžete páčkami plynulejšie. PC má zase výhodu v zameriavaní myšou, kde hra nepotrebuje autolockovanie a sami si vyberiete, kam budete strieľať. Pri PC verzii sa objavili aj chyby a to napríklad problémy so zvukom, vypadávanie, sekanie, miešanie zvukov a čítal som aj o zaseknutí sa myši, ktorá prestala reagovať. Asi tam bude pár problémov s kompatibilitou. PC si však tieto malé problémy vynahradí modovateľnosťou a určite nejakou tou multiplayerovou utilitkou, ktorá umožní rozpútať v meste peklo (možno bude zaujímavé, ak do multiplayeru prepracujú boj o mestské štvrte, pribudol by tam tak aj náznak taktiky a stratégie).
Xboxová verzia nemá také problémy s kompatibilitou ako PC a obsahuje aj multiplayer pre dvoch hráčov rovnako ako PS2 verzia. Jediné na čo si pri Xboxovej verzii musíte zvyknúť, je ovládanie, ktoré je trochu inak nastavené ako pri PS2 verzii (ak ste nehrali na PS2, tak tento problém odpadá).
Celkovo by som povedal, že konverzie sa podarili, ale už v recenziách nedosiahnu také hodnotenie ako mala PS2 vezia minulý rok. Možno je to preto, že už je hra okukaná a nadšenie opadlo a možno aj preto, že čas pokročil a hráči už chcú viac. Potešilo by niekoľko nových prídavkov do hry oproti pôvodnej verzii a napríklad textúry na PC mohli byť ešte niekoľko násobne kvalitnejšie. Hra totiž nezaberá ani 200MB v pamäti a rozmazaných textúr je v hre viac ako dosť. Na druhú stranu hra bude takto fungovať aj na slabých počítačoch. Uvidíme ako autori prepracujú nové pokračovanie pre next-gen konzoly, tam budú nároky výrazne vyššie a po piatich rokoch budú musieť kompletne prepracovať grafiku (doteraz viac menej len rozširovali základ z GTA3).
Nakoniec si spomeňme ešte nové videá z PC verzie, ktoré sa objavili na oficiálnej stránke a tu nájdete 700MB quick done video, ktoré ukazuje ako sa hra dá dohrať za 7 hodín a 45 minút.
NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY TÝŽDŇA |
- Nové zľavy na Alze boli spustené 26
- Prvý pohľad na Matta Damona v Nolanovom The Odyssey filme 67
- Porovnanie Kingdom Come Deliverance II a Red Dead Redemption II 89
- GeForce RTX 5070 Ti dostala recenzie 156
- RTX 5070ti karty sú už v predaji 200
- DOJMY: Gothic 1 Remake 30
- Dodávky RTX 5090 budú vraj čoskoro vysoké, scalperi zaplačú 93
- Druhá séria The Last of Us už má dátum premiéry a aj sériu posterov 52
- Microsoft predstavil kvantový procesor Majorana 1 45
- Hogwarts Legacy zhŕňa dva roky hrania 47 zobraziť viac článkov >
PS2
PC PS4 Xbox 360 Switch 2 Vývoj: Rockstar Games / Rockstar North Štýl: akčná adventúra Web: domovská stránka hry
| |||
+ SLEDOVAŤ HRU
SÚVISIACE ČLÁNKY:
|