Google chcelo zakázať sideloading aplikácií v Androide pri boji s Epicom, firmu chcelo násilne odkúpiť |
Zdá sa, že Google nie je také otvorené otvorenému Androidu ako hovorí. Ak ide o peniaze, nevadí mu ani uzavretie systému.
Zdá sa, že Google nie je také otvorené otvorenému Androidu ako hovorí. Už minule sme tu mali informácie zo súdov, ktoré naznačili plány na všetky možné kroky, aby zabránili strate ziskov zo Store a aj zabránili utekaniu firiem do store tretích strán.
Vytvorili project Hug, v ktorom pod zmluvami s inými názvami ako Youtube, Cloud, zaisťovali firmám zľavy 5% na Store. Všetko preto, aby sa firmy nespojili s Epicom a nevytvorili niečo, čo ich pripraví o zisky. Vypočítali totiž, že by mohli prísť o 6 miliárd dolárov, ak by Epic išiel proti nim a spolil sa s veľkými firmami.
Google sa spojilo aj s Apple, aby spolu išli proti Epicu ako jedna spoločnosť s cieľom, aby ani jedna firma neprišla o 30% podiely zo Store a nemuseli znižovať obmedzenia na obchody z tretích strán.
Zároveň chceli odkúpiť Epic. Pri prvom zverejnení súdnych dokumentov sme ešte nevedeli, ako ho plánovali odkúpiť, ale teraz sú na súde ďalšie dokumenty, ktoré hovoria, že Epic chceli odkúpiť násilne a teda zaplatili by Tencentu za jeho celý podiel z Epicu, alebo sa spojili s Tencentom, aby spolu odkúpili celý Epic. To by samozrejme nebolo jednoduché, keďže to nie je akciovka a Tima len tak nepresvedčia, aby sa vzdal väčšiny podielu vo firme.
Ak by sa im toto nepodarilo, boli tam návrhy, že ak Epic nevydá Fortnite na Google Store, úplne by zablokovali sideloading aplikácií, respektíve by ho spravili oveľa náročnejší Mali na to pripravené aj argumenty pre Európsku úniu o bezpečnosti a súkromí.
Už to rozpísal aj Tim Sweeney z Epicu:
Google calculated a potential revenue loss of $6 billion resulting from Epic competing with Google Play and showing other companies the way. Rather than competing by giving developers a better deal than 30%, they wanted to collude to crush Epic instead.
— Tim Sweeney (@TimSweeneyEpic) August 19, 2021
Then there's Google's secret "Project Hug" to pay off publishers to not compete with Google Play by rebating 5% of store fees - but financially characterizing the transactions as YouTube deals, cloud service discounts, etc. Shady stuff.https://t.co/IKyTf3YpZk
— Tim Sweeney (@TimSweeneyEpic) August 19, 2021
Google má heslo ‘Don't do evil’, ale nezdá sa, že by tak rozmýšľalo, ak sa firme niečo nepáči a vidí, že by mohla prísť o peniaze. Vtedy neváha použiť peniaze na zničenie konkurencie. Zdá sa, že v tomto prípade ich Epic žalobami predbehol.
Google sa teraz bráni, že žaloba Epicu nemá reálny základ a súdne dokumenty nesprávne charakterizujú ich obchodné konverzácie.
NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY TÝŽDŇA |
- Prvý pohľad na Matta Damona v Nolanovom The Odyssey filme 67
- DOJMY: Gothic 1 Remake 41
- GeForce RTX 5070 Ti dostala recenzie 163
- RTX 5070ti karty sú už v predaji 203
- Dodávky RTX 5090 budú vraj čoskoro vysoké, scalperi zaplačú 93
- Druhá séria The Last of Us už má dátum premiéry a aj sériu posterov 52
- Microsoft predstavil kvantový procesor Majorana 1 49
- Článok: Samsung Galaxy S25 Ultra 38
- GTA 6 možno vyjde na PC skôr, ako by sme čakali 42
- Apple predstavilo nový iPhone 16e 73 zobraziť viac článkov >