Sony reagovalo na ohlásenie odkúpenia Activisionu Microsoftom |
Sony dúfa, že Microsoft zaistí, aby značky išli aj na PlayStation.
Sony zatiaľ stručne reagovalo na ohlásenie odkúpenia Activision Blizzardu. To samozrejme má obavy o hry firmy na svojej platformy, a tak hovorí:
"Očakávame, že Microsoft zaistí splnenie všetkých zmlúv a bude naďalej zaisťovať, aby hry Activisionu zostali multiplatformové."
Samozrejme, že vie, že to tak úplne nebude. Minimálne však o prvú časť ich očakávaní sa nemusia báť, keďže Microsoft vždy splní všetky už uzavreté zmluvy. Videli to aj pri Bethesde, kde im nechal časovú exkluzivitu pre už dohodnuté hry ako Deathloop alebo Ghostwire Tokyo. Ale mohli vidieť, že nové hry už prichádzajú exkluzívne na Xbox a PC, respektíve pre Game Pass. Firma nezaplatí 70 miliárd na to, aby výrazne podporovala konkurenciu.
Hlavnou otázkou tu bude, či zostane Call of Duty aj na PlayStation platformách. Na to zatiaľ ťažko odpovedať. Microsoft by vedel ťažiť aj z toho, keď tam hra bude, aj keď tam nebude. Microsoft hovorí, že plánuje podporovať komunity na všetkých platformách. Môže im však nechať len Call of Duty Warzone, čim tam nechá komunitu, ale nové verzie už bude dávať len na Xbox a PC. Je však možnosť, že to nechá aj na PlayStation platformách podobne ako Minecraft.
Microsoft to určite teraz nemôže hovoriť, lebo to ešte nie je jeho firma Analytici naznačujú, že by s exkluzívnym Call of Duty neprešli úradmi, ale to im aj tak nepovedia ešte predtým, ako to odkúpia. Zase iní analytici nevidia dôvod, aby v aktuálnom trhu toto odkúpenie neprešlo. Microsoft aj preto zdôrazňuje, že bude len tretím najväčším hráčom na trhu. Sú aj väčšie firmy a na mobiloch sú oveľa väčšie herné monopoly ako Apple alebo Google.
NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY TÝŽDŇA |
- RECENZIA: Atomfall 51
- Warner Bros. znovu zmenil plány, zrušil plánovanú expanziu pre Hogwarts Legacy 54
- Prečo sme ešte nedostali druhý GTA VI trailer? Take Two vysvetľuje marketing novéh 75
- Avengers: Doomsday už má predstavených hercov 51
- PS Plus predstavuje tituly na apríl 22
- 58% Slovákov nespí dobre. Zotavenie po prechode na letný čas môže trvať aj tri týž 108
- Assassin's Creed Shadows dostal nečakanú virálnu reklamu 31
- Aprílové hry 34
- Na Zaklínača 4 si ešte poriadne dlho počkáme 54
- Nová Half-Life hra môže byť blízko vydania 60 zobraziť viac článkov >