Dragon Fin Soup - 2D RPG zo starej školy |
RPG titul sa vracia k hrám ako Shiren alebo Chocobo Dungeon a prináša 2D 360-stupňové bojiská a v modernej dobe už takmer zabudnutý systém simultánnych ťahov.
Novozaložené štúdio Grimm Bros, ktoré vzniklo spojením niekoľkých veteránov herného priemyslu, predstavuje svoju prvotinu Dragon Fin Soup. RPG titul sa vracia k hrám ako Shiren alebo Chocobo Dungeon a prináša 2D 360-stupňové bojiská a v modernej dobe už takmer zabudnutý systém simultánnych ťahov. Narozdiel od ťahoviek ako Heroes of Might & Magic alebo XCOM, sa teda budú všetci nepriatelia hýbať zároveň s vami.
Hra je rozdelená na dva režimy. Ten menší, dostal označenie Survival Mode a vďaka roguelike štýlu a permanentnej smrti by mal byť tým náročnejším z ponúkanej dvojice. Jednoduchšie, ale na druhej strane možno aj zaujímavejšie vyzerá príbehový režim. Príbeh sa odohrá vo svete inšpirovanom ďalšou klasickou hrou - Asura. Nepôjde však o prerozprávanie príbehu, ale o jeho novú verziu.
Na pomoc si vývojári zavolali aj Červenú čiapočku, ktorá vystupuje pod novou prezývkou Red Robin. Narozdiel od nevinného dievčatka z rozprávok, je Red Robin lovkyňou hláv a žoldnierkou, ktorá nikdy nepohrdne pozvaním na pohárik. Na začiatku príbehu sa Red Robin preberá po ťažkej nehode, počas ktorej stratila pamäť a hráč sa tak len postupne dozvie podrobnosti o jej krvavej minulosti a zrade. Red Robin by však nakoniec mala byť iba jednou z hlavných postáv.
Autori do hry zapracovali striedanie dňa a noci, crafting, rybárčenie, príbehové misie aj náhodné úlohy a pomerne rozľahlé lokácie. Titul už uspel v KickStarter kampani, kde sa mu 22 dní pred deadlinom podarilo vyzbierať takmer 30 tisíc dolárov. Prvým dodatočným cieľom je dosiahnutie 50-tisícovej hranice, čo by hre zabezpečilo režim nekonečného labyrintu, online zdieľanie úspechov a možnosť ponúknuť priateľom prejdenie rovnakého dungeonu. Dodatočné finančné prostriedky budú zároveň použité na vylepšenie PS3, PS4, Vita, Mac a Linux portov.
NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY TÝŽDŇA |
- DOJMY: Doom: The Dark Ages 94
- Nové zľavy v Alza dňoch 23
- RECENZIA: The Last of Us Part II Remastered (PC verzia) 102
- Nintendo Switch 2 vyjde 5. júna za 469 eur 130
- Na fórach sa zbierajú prípady pokazených Ryzen 7 9800X3D procesorov 111
- Lionsgate: John Wick 5 je oficiálne schválený, ďalšie dva filmy sú v príprave, nov 25
- Windows 11 dostane nový dizajn BSOD, stratí možnosť inštalácie bez loginu 122
- Zomrel herec Val Kilmer, okrem filmov sa objavil aj v hre 54
- Článok: Prvý kontakt s Nintendo Switch 2 83
- RECENZIA: Rise of the Ronin (PC verzia) 12 zobraziť viac článkov >
![]() |
PC
PS3 PS4 Vývoj: Grimm Bros Štýl: RPG Web: domovská stránka hry
| ||
+ SLEDOVAŤ HRU
SÚVISIACE ČLÁNKY:
|