Aké je This War of Mine? |
Autori This War of Mine ponúkli early access na svoj 2D survival titul a môžeme povedať, že vyzerá netradične a zaujímavo.
Autori This War of Mine ponúkli early access na svoj 2D survival titul a môžeme povedať, že vyzerá netradične a zaujímavo. Minimálne ponúka iný survival štýl a inú tému ako ostatné.
Hra vás zavedie do vojnového prostredia inšpirovaného vojnov v Kosove, v kde sa ocitáte v dome s tromi neznámymi ľuďmi spojenými okolnosťami, ktorí sa len snažia prežiť. Pre zaujímavosť, postavy v hre sú Kinectom naskenovaní členovia vývojového tímu a ich priatelia. Vy s nimi musíte v hre zbierať zásoby, variť jedlo, vytvárať nástroje. Zatiaľ čo cez deň sa skrývajú vo zničenom dome, v noci vychádzajú na misie, aby získali ďalšie zásoby a prežili o deň dlhšie.
Hra je štýlom ovládania podobná klikacím adventúram, kde si vždy vyberiete postavu na ovládanie a následne klikáte kam má ísť, čo zobrať, otvoriť, prekopať. Zbierajú tak veci, ktoré môžete ďalej využiť na jedlo, lieky a ďalšie craftovanie. Zbierať budete desiatky rôznych vecí, ako súčiastky, drevo, náboje z ktorých kombinácii vytvoríte ďalšie náradia, zbrane alebo prístroje. Napríklad si tak budete vylepšovať svoj dom, kde postupne vyrobíte postele, kreslá, varič, kúrenie a aj rôzne ďalšie doplnky. Používate na to craftovací stôl, ktorý môžete priebežne aj vylepšovať a získavať, tak prístup k ďalším možnostiam. Rovnako môžete vylepšovať aj každú vyrobenú vec, či už pre vyššiu efektivitu, alebo pohodlie.
Veľmi dôležité je vyrobiť rádio, ktoré vám ako jediné postupne ponúka informácie o udalostiach vonku.
Toto všetko robíte cez deň, keďže vonku nie je bezpečne, ale akonáhle sa mesto ponorí do noci, púšťate sa na návštevy okolitých lokalít. Presne povedané kradnutie zásob. Vždy v noci hra ponúkne na výber jednu z postáv, ktorá sa vydá na obhliadku, zatiaľ čo ostatní môžu ísť spať, alebo ostať strážiť.
Pre jedného vybraného následne zvolíte miesto akcie. V okolí sú rôzne domy, ktoré hra ponúkne k preskúmaniu, v niektorých nie je nikto a môžete ich vyrabovať, v iných sú ľudia s ktorými môžete obchodovať, alebo okradnúť, zbiť, zabiť a nakoniec sú tu aj domy iných skupín, ktorí vás zastrelia hneď ako vás uvidia. Preto nočný režim automaticky prepína postavu do stealth režimu, v ktorom bude prechádzať prostredím a zbierať zásoby. Tento režim má obmedzenú viditeľnosť a teda postava vidí len tam kam sa pozerá a zvyšok prostredia je zastretý v hmle. Treba tak postupovať opatrne, nazerať cez kľúčové dierky predtým ako otvorí dvere, skrývať sa pred nepriateľmi v tieňoch, alebo ak si na nich trúfnete môže aj zaútočiť. Útočí sa päsťami, alebo ak máte zbraň, môžete rovno strieľať.
Po vyzbieraní všetkého, alebo naplnení inventára môžete mapu opustiť a hra sa hneď prepína do denného režimu, kde znovu zo získaných zásob varíte, craftujete a opravujete. Je to možno repetívne, ale cítiť tam neustály posun vpred, vylepšovanie všetkého a nočné misie sú rôzne, postupne sa ponuka úloh rozširuje a pridávajú ako na náročnosti, tak aj rozmanitosti.
V konečnom dôsledku má hra zaujímavý nápad, ale je otázne ako vydrží dlhotrvajúce hranie a ako autori dokážu stupňovať náročnosť, dávkovať jemný príbeh v pozadí a zaistiť to, aby craftovanie a zbieranie neskĺzlo do stereotypu. Ak si však chcete oddýchnuť netradičným pohľadom na survival štýl, hra bude dobrým krokom.
NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY TÝŽDŇA |
- Black Friday výpredaj na Alze už začal 99
- RECENZIA: S.T.A.L.K.E.R. 2: Heart of Chornobyl 307
- Half-Life 2 je k svojmu 20. výročiu zadarmo 84
- Aké hodnotenia dostal Stalker 2 v recenziách? 98
- Zľavy na PS5 konzoly a príslušenstvo boli spustené 80
- Chcete si zložiť herné PC s AMD Ryzen procesorom? 113
- Aký výkon má PS5 Pro oproti RTX 4070 v Alan Wake 2? 163
- Takto vyzerá prostredie Skyrimu na Unreal Engine 5 27
- Ako to bolo s Half-Life Episode 3? Prečo ju Valve nedokončilo? 63
- Stalker 2 predstavil niektoré z artefaktov 67 zobraziť viac článkov >
PC
Vývoj: 11 bit Studios Štýl: Stratégia | |
+ SLEDOVAŤ HRU
SÚVISIACE ČLÁNKY:
|