Nintendo 2DS |
Bližší pohľad na Nintendo 2DS, nezatvoriteľná verzia 3DS bez 3D zobrazenia.
Keď Nintendo uviedlo handheld 3DS, najviac sa hovorilo o jeho funkcií zobrazovania 3D bez potreby okuliarov. Preto keď ohlásili 2DS mnohí si mysleli že ide len o vtip alebo fake. Nintendo oznámilo že 2DS je určené hlavne pre deti a určilo cenu 129.99 dolárov (klasicke 3DS je za 169.99 a 3DS XL je za 199.99 dolárov). Nintendo 2DS nenahradzuje model 3DS, ide len o inú (lacnejšiu) alternatívu akou je aj (drahší) 3DS XL.
Nintendo zrejme zistilo že 3D funkciu takmer nikto pri hraní nepoužíva a u detí by mohla poškodiť zrak preto prišla s 2DS. Oproti 3DS sa podstatne zmenil dizajn, 2DS nemôžete zavrieť čo ho robí horšie prenosný no na druhej strane sa lepšie drží v rukách. Pribudlo tlačítko na prepnutie do režimu spánku ktorí sa predtým aktivoval pri zavretí konzole. Väčšina tlačítok sa posunula vyššie k hornej obrazovke pre pohodlnejšie držanie, spod dolnej obrazovky sa presunuli tlačítka START a SELECT a tlačítka L a R sú oveľa väčšie a ergonomickejšie. 2DS dokáže fotiť aj 3D fotky alebo videá, ale musíte si ich presunúť do 3DS alebo zariadenia ktoré podporuje 3D. Kvalita fotiek však neohromí aj keď je oproti 3DS nepatrne lepšia. Zmena k horšiemu nastala u repráka ktorý prehrá len menej kvalitný mono zvuk, ak chcete stereo musíte pripojiť slúchadlá. Kapacita batérie ostala rovnaká ako pri 3DS 1300mAh. Software aj hardware vo vnútri ostal rovnaký ako pri 3DS takže si samozrejme zahráte všetky 3DS hry a aj DS hry. Po prvom zapnutí 2DS vám konzola spustí tutoriál a vysvetlí rozdiely medzi 2DS a 3DS, napríklad aj to že Wifi sa zapína a vypína softwarovo na rozdiel od 3DS kde sa Wifi vypínalo tlačidlom. Obrazovky v skutočnosti tvorí jeden LCD panel rozdelený na dve obrazovky hornú-väčšiu a dolnú-dotykovú. Od obrazoviek sa odráža menej svetla z okolia (podobne ako u modelu 3DS XL) takže displeje sú na slnku lepšie viditeľné ako u klasického 3DS. Pre tých čo sa boja že by sa na cestách mohli displeje poškriabať, ponúka Nintendo oficiálne púzdra v modrom a červenom prevedení.
V balení 2DS dostanete SD kartu s kapacitou 4GB oproti 2GB ktorú má klasické 3DS. Samozrejmosťou je stylus, nabíjačka a manuál (bez slovenčiny alebo češtiny). Taktiež dostanete tzv. Augmented Reality Cards pomocou ktorých môžete, pomocou foťáku 2DS, hrať rôzne minihry na pozadí reálneho prostredia. 2DS sa momentálne predáva v dvoch farebných prevedeniach (na Slovensku): čiernej farby s modrým bokom a bielej farby s červeným bokom. Zatiaľ čo k 3DS si môžete dokúpiť Circle Pad Pro ktorí vám pridá druhý analóg na 2DS nič také nieje a zrejme ani nebude.
Hodnotenie: Nintendo 2DS rozhodne nie je upgrade pre tých ktorí už vlastnia 3DS alebo 3DS XL, ale vďaka cene by som ho označil ako najlepšiu voľbu, z pomedzi troch modelov 3DS, pre tých ktorí ešte 3DS nevlastnia alebo ho chcú dopriať svojím deťom. Oproti 3DS má ergonomickejší dizajn vhodný aj na niekoľko hodinové hranie, ale do vrecka ho asi nenapcháte tak ako 3DS.
plusy/mínusy:
+ nižšia cena
+ lepšie sa drží pri hraní/ergonomickejší
+ užšia medzera medzi obrazovkami
-horší reproduktor ako má 3DS
-horšie prenosný ako 3DS