XIAOMI WATCH 2 |
XIAOMI WATCH 2 |
Xiaomi tento rok predstavila rovno trojicu hodiniek, pričom dvoje sú z hodinkovej Watch série a jedny v Smart Band sérii. Priniesla tak ponuku na na rôzne použitia s rôznym vybavením a aj cieľovkou. Bude už na vás, či chcete hodinky hlavne na šport, či na bežné nosenie, alebo aj na platby a rozmanité aplikácie.
Totiž Xiaomi predstavila Smart Band 8 Pro, čo je fitness náramok, teraz už v hodinkovom dizajne, ale so základnými funkciami. Ak chcete základné funkcie, ale štandardné hodinky, tak je tu Watch S3 a ak chcete plný Wear OS systém, tak je pre vás Watch 2. Tieto hodinky vám už sprístupnia na NFC platby a rozšírené možnosti, ale cena za to je štvordňová výdrž batérie. Oproti tomu základné hodinky majú výdrž okolo 14 dní.
Špecifikácia:
Budú to tak väčšie hodinky s približne 4,6cm šírkou, väčšou batériou, ale stále veľmi nízkou váhou. Až prekvapivo nízkou na svoju veľkosť. Zároveň sú hodinky po prvýkrát vybavené aj funkciou diaľkového ovládania fotoaparátu, ktorá umožňuje používateľom zobraziť náhľad mobilného fotoaparátu priamo na zápästí na účely fotografovania a nahrávania videa.
Okrem toho Xiaomi Watch 2 podporujú viac ako 160 športových režimov, vrátane nových režimov zimných športov. Dokážu zaznamenávať vzdialenosť a priemernú rýchlosť každého zjazdu a dokonca mapovať lyžiarske stopy používateľa. Dvojpásmový GNSS L1+L5 pomáha používateľom presne určiť svoju polohu v snehu alebo v inom náročnom prostredí.
Dizajnovo čakajte štandardný kruhový dizajn hodiniek, kde v bielej verzii je telo matne hliníkové s tenučkým rámom okolo čierneho sklíčka. Sklo je pritom 2,5D s malým zaoblením na okraji a je tak príjemné na dotyk aj na okraji. Na spodnej strane sú štandardné senzory s malým výstupkom. Pridáva sa náramok, ktorý má ešte štandardný systém zasúvania, nie je tam quick release na tlačidlo, ako má napríklad Samsung. Ale to nie je problém, keďže remienok zrejme nebudete vymieňať vôbec. V tejto verzii je remienok jemne šedý gumený s hliníkovým pútkom a zasúvaním pod remienok. Nakoniec, keďže ide o Wear OS, hodinky majú dve tlačidlá.
Čo je zaujímavé, je tu kontaktné nabíjanie a nie wireless. S hodinkami prichádza kruhová nabíjacia plocha, ktorá má dva kontakty a magnetické prichytenie. Hodinky sa tak samé pripnú k ploche, len ich musíte nastaviť správnym smerom. Zároveň kontaktné nabíjanie býva rýchlejšie a inak to nie je ani tu a za približne 40 minút sú nabité. Na polovicu ich dáte už za 15 minút, tak aj keby ste ich zabudli nabiť, za chvíľu máte dosť batérie na celý deň alebo aj viac.
Ako som už spomínal, je to Wear OS a teda plne aplikačné hodinky, ktoré míňajú energiu výrazne rýchlejšie ako štandardné Xiaomi hodinky. Tu rátajte s batériou tak na približne štyri dni. Záleží však, aké funkcie si necháte spustené a aký jas. Osobne som mal spotrebu 20% cez deň a 2% v noci. Akurát štyri dni to vyšlo. Oproti Samsungom to je približne jeden deň naviac.
Čo je na hodinkách pôsobivé, je veľký 1,43-palcový displej. Ten je ako ostrý so 466x466px rozlíšením, ale hlavne je to AMOLED so 600-nitovým jasom a teda pekne budete obraz vidieť aj za jasného dňa. Pritom, samozrejme, je tu možnosť automatického jasu alebo manuálneho. Nechýba automatické vypínanie displeja, prepínanie do allways on. Mimochodom, pre allways on má každý z ciferníkov zjednodušenú sekundárnu verziu, ktorá len jemne žiari. Defaultný číselník má pekný, akoby fosforescenčný dizajn.
Nechýba ani možnosť prevrátenia displeja a tlačidiel pre ľavákov, ak hodinky nosia na pravej ruke. Môžete si tak ľubovoľne vybrať, na ktorú ruku si hodinky dáte a aj ktorým smerom. Toto zrejme už funguje pri každých hodinkách s Google Wear OS systémom.
Čo sa týka systému Wear OS, ten ponúka číselník, notifikácie z mobilu, ktoré tu nalistujete posunutím zhora, zdola máte nastavenia hodiniek. Doprava alebo doľava vyberáte preddefinované aplikácie. Tie sú tu tep, kyslík v krvi, počasie, spánok a cvičenie. Ale stlačením horného tlačidla dostanete výpis všetkých aplikácií, kde sú aj mapy, store, peňaženka, kontakty, telefonovanie, správy a aj hudobné aplikácie alebo kompas a stopky. Plus všetko čo si doinštalujete. V základe nechýba ani foto aplikácia, ktorou môžete vzdialene fotiť a presúva vám do hodiniek obraz z kamery a viete ho tak využiť ako na nastavenie sa pri fotke, alebo si tak viete spraviť aj vzdialenú kameru, ak niečo chcete sledovať. Toto majú štandardne všetky Wear OS hodinky.
Celé sa to synchronizuje s mobilom cez Mi Fitness aplikáciu, ktorá slúži ako na zber zdravotných, fitness dát, spánkových dát z hodiniek, tak aj samotné nastavovanie hodiniek. Tu si viete vybrať z približne 40 preddefinovaných číselníkov, alebo doinštalovať ďalšie zo Store. Samotné číselníky si viete upravovať ako farebne, tak niektoré majú aj upravovateľné časti, v ktorých si môžete vybrať, či si zobrazíte tep, kroky alebo inú funkciu. Pozitívna na hodinkách je aj rýchla odozva a rýchle animácie, kde procesor zvláda systém slušne.
Xiaomi Watch 2 vám ponúknu presne to, čo sľubujú - veľké hodinky s pekným displejom, plnou ponukou funkcií, od fitness, spánku, máp alebo fotenia, až po NFC platby. Samozrejme, za plný systém je tu cena menšej výdrže batérie, ale ak ste zvyknutí na nabíjanie, nebude to problém. Možno trochu škoda absencie slovenčiny v systéme, ale čeština postačí. Niežeby tam bolo množstvo textov. Pri hodinkách len rátajte s tým, že sú väčšie a nie ideálne pre menšie alebo detské ruky, tam má Xiaomi skôr nižšie verzie hodiniek.