T PHONE PRO |
T PHONE PRO |
Operátori si z času na čas dajú spraviť brandovaný mobil a teraz s ním prišiel aj Telekom, respektíve jeho materský Deutche Telekom. Ten sa spojil s čínskym Wingtechom a priniesli dva mobily T Phone a T Phone Pro. Oba mobily umiestnené v nižšej triede so základnými parametrami, ale zároveň s 5G, čo bola zrejme priorita pri ich tvorbe.
My sme sa pozreli na T Phone Pro verziu, ktorá ponúka vyššie parametre a na svoju kategóriu relatívne kvalitný fotoaparát. Aj keď parametre skôr mix pozitív a negatív.
V T Phone Pro tak dostanete veľký mobil, ktorý parametrami za 249 eur nenadchne. Displej neohúri, rovnako ako pomalé nabíjanie, ale rýchlosť bude ako-tak prijateľná v tejto cene a batéria akurátna. Čo však môže niekoho potešiť, je práve veľkosť mobilu, ktorá je masívna.
Čakajte od toho veľký, viac ako 17-centimetrový mobil, čo je ešte väčšie ako napríklad Galaxy S22 Ultra. Spolu s tým ide aj váha, ktorá je 217-gramová, čo je na túto veľkosť prijateľné a necítiť, že by bol veľmi ťažký. Plastové prevedenie ho uchránilo pred vyššou váhou. Plasty nemusia nevyhnutne vadiť, dnes sú už kvalitné ako na pohľad, tak aj na dotyk. Dizajnovo má štýlový jednoduchý dizajn s plochými okrajmi, ktoré dopĺňa ružové power tlačidlo. (so zabudovaným senzorom odtlačkov prstov) Ak však máte radi farebné mobily, tu si veľmi nenavyberáte. K dispozícii je len šedá verzia.
Displej má 6,7 palca, čo nie je práve najviac na takýto veľký mobil. Môže za to veľká brada, ktorá je pod displejom a ktorá ubrala z jeho veľkosti. Na dnešnú dobu až príliš veľká brada. Celkovo vidieť, že pri displeji to Telekom poddimenzoval, keďže je síce veľký, ale v tejto cene je stále len LCD so 720p rozlíšením a má len 60Hz, k tomu aj väčší véčkový výrez. Doslova vás neoslní, ale nenáročným používateľom môže stačiť.
Zadný kryt mobilu je umelý, čo nie je v tejto kategórii problém, ale vizuálne môžu prekážať kamery, sú takmer zapustené a vyzerajú spracovaním lacno. Je to škoda, malé dizajnové úpravy by to vedeli potiahnuť vyššie.
Kamery sú štyri, aj keď budete zrejme používať primárne hlavnú 50MP, ktorá je kvalitná a zábery z nej nesklamú, hlavne cez deň. Ostatné sú skôr doplnkové, je tam menšia 5MP ultrawide a malá 2MP makro. Plus 2MP hĺbková, ktorá dokáže dobre zaostrovať zábery. Nie je tu však zoom kamera, a teda máte na výber len optiku 1x alebo 0,5x ultrawide, zoomovať môžete len digitálne do 10x.
Režimy sú tu len základné, a to Pro režim s nastavovaním, panoráma, spomalený záber, Hyperlapse, makro, a aj maximálne rozlíšenie, kde vám mobil ponúkne 50MP fotografiu v plnej kvalite. Plus svoj vlastný režim má aj nočné fotenie. Čo sa týka možností videa, to môžete nahrávať do 1080p/60fps alebo 1440p/30fps.
Predná kamera je 16MP, ponúkne decentné, aj keď trochu preexponované fotky. Zároveň môže slúžiť aj na odomkýnanie mobilu tvárou, kde svoju úlohu spĺňa bez problémov a rýchlo.
O výkon sa v mobile stará Dimensity 700 čip od Mediateku, ktorý ponúka 5G, po čom Telekom primárne išiel, ale stále aj decentný výkon. Je síce starší, ale 300 tisíc v Antutu nie je zlé na mobily v 200-300 eurovej kategórii. Sú tam síce aj vyššie výkony, ale v tejto oblasti je mobil akurátny. Spolu s peknými 6GB pamäte ponúkne procesor relatívne rýchly chod. Nie úplne plynulý a pri väčšom počte obrázkov na webe pri rolovaní mierne zasekáva, ale nič čo by mohlo výrazne prekážať.
Z hier je vhodnejší hlavne na nenáročnejšie žánre, ako sú puzzle veci alebo stavby mestečiek. Veľké 3D veci si síce zahráte, ale skôr na nižších nastaveniach. Stále je to však dostatočný výkon na relatívne plynulé hranie. Hry to rozbehne všetky, až na Fortnite, ktorý rovno vypíše, že mobil nie je podporovaný. Čo je zaujímavé, keďže napríklad Vivo Y76 s rovnakým čipom s tým nemal problém. Možno ešte Epic nemá mobil v databáze podporovaných, alebo je tam iný problém.
Systém tu má Telekom prakticky čistý Android 12, len s malými úpravami titulného loga, farieb (primárne ružové farby) a titulnej obrazovky a zdá sa, že pozvyšovali aj veľkosti fontov. Titulná obrazovka má veľké hodiny, obrazovka so zadávaním kódu má tiež veľké písmená. Ale celok systém v týchto farbách a nastaveniach nevyzerá zle. Čo mi trochu v systéme, respektíve v používaní systému vadilo, boli vibrácie. Vibračný motorček je len veľmi základný a jeho vibrácie pod prstami nie sú práve príjemné.
Batéria je tu však v štandardných 5000mAh, ale vďaka slabšiemu čipu vydrží dlho a pri nenáročnom používaní je to aj tri-štyri dni. Aj keď rátajte s tým, že nabíjanie je len pomalé, základné 12W a aj keď máte výkonnejšiu nabíjačku, na nabitie si počkáte niečo cez dve hodiny.
Celkovo T Phone Pro ocenia hlavne nenároční používatelia, ktorí chcú veľký displej, respektíve veľké písmená a zároveň mobil kupujú k paušálu v Telekome. Plná 249-eurová cena totiž nie je na jeho ponuku ideálna a v tej sume nájdete lepšie mobily. Displej je síce veľký, ale ako HD rozlíšením, tak základnou 60Hz frekvenciou neohúri. Na druhej strane, výkon je na túto triedu decentný a hlavná 50MP kamera je nad očakávania.
T-Phone Pro kúpite na Telekome.