XIAOMI POCO M3 PRO 5G |
XIAOMI POCO M3 PRO 5G |
Xiaomi si postupne buduje Poco ako viac štýlovú líniu pre mladých a ukazuje to aj na Poco M3 Pro 5G verzii. Tá dopĺňa jeho ponuku v low-ende spolu so základnou M3 verziou. Obe však vo svojej cenovej kategórii prinesú slušný výkon a dobré konfigurácie.
Konkrétne Poco M3 Pro rovno prináša 5G, slušný výkon strednej triedy a určite nenáročných používateľov nesklame. Pridáva slušnú batériu, decentné kamery a dostatok pamäte. Ak by ste išli po základnom M3, tak tam čakajte nižší procesor, ale zas ešte väčšiu batériu.
Špecifikácia Poco M3 Pro 5G:
Displej: IPS LCD, 90Hz, 500 nits, 6,5 inches, , 1080 x 2400 pixels
OS: Android 11, MIUI 12
Procesor: Dimensity 700 5G (7 nm)
Pamäť: 64GB / 4GB RAM, 128GB / 6GB RAM
Kamera: 48 MP, f/1.8, 2 MP, f/2.4, (macro) 2 MP, f/2.4, (depth)
Selfie: 8 MP, f/2.0, (wide)
Konštrukcia: Glass front (Gorilla Glass 3), plastic frame, plastic back
Porty: USB Type-C 2.0, 3.5 jack
Senzory: Fingerprint (v power tlačidle), accelerometer, gyro, proximity, compass
Batéria: Li-Po 5000 mAh, Fast charging 18W
Rozmery: 161.8 x 75.3 x 8.9 mm
Váha: 190 g
Dostanete tak klasický LCD displej, ale už aj s 90Hz podporou, pridá sa dostatočne rýchly Dimensity čip a to celé v štýlovom dizajnovom prevedení, za ktoré sa nebudete hanbiť. V zásade necítite, že by sa mali v rukách mobil za 180 eur, je to už skôr vyššia stredná trieda. Prichádza v 4 GB a 6 GB verzii, kde základná 4 GB má 64 GB flash, vyššia 6 GB má 128 GB.
Samotná konštrukcia spája síce umelý rám, ale nedá sa povedať, že by to prekážalo, alebo by ste to cítili. Vzadu prechádza do umelého, ale dobre nastriekaného zadného krytu, ktorý má dvojité zafarbenie a časť okolo kamery je čierna s veľkým POCO nápisom a zvyšok už podľa vybranej farby. Ja som mal modrošedú, v ktorej sa farby mierne prelínali.
Kamera je vzadu mierne vyvýšená, ponúka skôr základnú ponuku senzorov, kde je 48 MP hlavný cez ktorý budete fotiť prakticky všetko, keďže ho dopĺňa už len slabý 2 MP macro senzor a 2 MP hĺbkový senzor starajúci sa o rozmazanie pozadia. Fotografie sú decentné, aj keď oproti vyšším verziám mobilov nemajú také detaily a vernosť farieb, ale na túto cenu dostatočné.
S videom tu veľa „nenamachrujete", ale ponúka decentný základ pre nenáročných pri 1080p/30fps režime aj so stabilizáciou obrazu. Celé do dopĺňajú režimy na krátke video, spomalený záber, zrýchlený záber, ale aj nočné fotenie alebo 48MP záber s plným rozlíšením fotografie.
Predná kamera ponúkne len základné 8 MP, ale postačí na slušné selfie zábery na Instagram a podobné sociálne siete. Nechýbajú tu filtre, ale ani zoštíhlenie tváre, zväčšenie očí, vyhladenie pokožky. Plus, samozrejme, prednou kamerou môžete mobil odomkýnať, podobne ako odtlačkom prsta na power tlačidle. Obe sú veľmi rýchle.
Výkonovo na tom M3 Pro nie je vôbec zle, je vysoko nad Snapdragon 600 sériu a je prakticky v Snapdragon 700 pásme (respektíve Snapdragon 480), v ktorej sú už mobily medzi 200-300 eurami. Antutu tak ponúkne okolo 320 tisíc bodov čo je dostatok na veľmi plynulé používanie mobilu bez sekania alebo dlhého čakania. Ak zoberiete verziu so 6 GB pamäte, pamäť bude ešte plynulosti pomáhať.
Antutu 9
Tieto cez 300-tisíc bodové výkony zaisťujú dostatočný výkon aj pre všetky hry, možno nie až na maximálnych nastaveniach, ale vysoké nastavenia zvládajú v hrách ako PUBG alebo Call of Duty prípadne podobne náročných FPS akciách. Zahrievanie tu pre stredný výkon procesora nie je problémom. Nepocítite niečo, čo by vám vadilo.
Systém je Android 11 s MIUI 12 Poco verziou, ktorá mierne upravuje štandardný vzhľad, MIUI prepína na temnejšie farby a pridáva farebnejšie ikonky. Xiaomi tu má tonu vlastných aplikácii, od kalkulačky, cez rádio, až po skener, záznamník alebo kompas, pridáva optimalizačnú aplikáciu, svoj antivírus, skiny a aj Game turbo aplikáciu na optimalizáciu hier.
Čo sa týka batérie, v týchto low-endoch výrobcovia s batériou nešetria a dávajú buď 5000 alebo 6000 mAh. Konkrétne v M3 je 6000 mAh, v tejto M3 Pro je 5000mAh, ktorá ponúkne dostatok výkonu na dva dni používania, ak teda neustále nehráte. Pri pomalšom 18W nabíjaní si na nabitie počkáte dve hodiny.
V ponuke Xiaomi je Poco M3 Pro v podobných cenách ako Redmi Note 10 ale vidieť, že oba sú inak orientované. Redmi má síce o jednu kameru naviac (pridáva ešte 8 MP wide) a lepšiu prednú kameru (13 MP), má však AMOLED displej aj keď 60Hz (450nit), ale má pomalší procesor. Je to viac-menej dilema: rýchlosť vs displej. Ak chcete vyššiu rýchlosť, v tejto cene Poco je vaša cesta.
Celkovo je v Poco M3 Pro 5G znovu veľmi dobrý pomer ceny a výkonu od Xiaomi. Rýchly procesor dopĺňa dostatok pamäte, základné fotoaparáty a slušný, aj keď LCD displej. Celé v peknom vyhotovení, špeciálne ak by ste zohnali žltú verziu, ale aj modrá a šedá majú štýl.